Wednesday, 31 May 2023
شناسه خبر:892

اسناد قطعنامه 598 - 3

  • انداز قلم

 

اسناد وزارت امور خارجه

دبیرخانه کل انجمن وابسته به دومین کنفرانس اسلامی مردمی

سیدعلی خامنه ای رئیس جمهور محترم ایران
آقای صدام حسین رئیس محترم جمهوری عراق

 ما کمیته وابسته به دومین کنفرانس اسلامی مردمی که در بغداد برگزار می شود می باشیم. فرصت نزدیک شدن به حلول ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر را غنیمت می شماریم تا از آن در برنامه های کنفرانس در دعوت به صلح با روش های قانونی کمک بگیریم. از شما می خواهیم به نام دانشمندان و متفکران و به  خاطر یک میلیارد مسلمان این جنگ خانمان سوز که بین دو کشور مسلمان همسایه ایران وعراق در زمین، دریا و هوا که در این روزهای مقدس در جریان است رامتوقف کنید. مسلمانان دو کشور امروز چشم به شما دوخته اند تا در ماه مبارک زندگی خود را ادامه دهند و از بابت فرزندان و جگرگوشه هایشان که در جبهه های نبرد هستند و همچنین از بابت خود و اموالشان در سرزمین خود اطمینان خاطر داشته باشند. و فرصت بزرگی است که از شما بخواهیم رحمت و مهربانی ماه خدا را بر مسلمانان مشرق و مغرب زمین که به لطف خدای عزوجل امید بسته اند عرضه دارید.

که احساسات دینی و ایمانی مسلمانان در این ماه شکل میگیرد و دلهاشان برای صلح و خوبی متحد می شود. امروز امت اسلامی چشم به شما دوخته اند و شما این مسئولیت اسلامی تاریخی خطیر را بعهده دارید که دستورات اسلام را اجرا کنید و آن دعوت به صلح و آرامش است. و شما باید سکان  دار صلح باشید تا نمونه عالی آن بشمار روید و تاریخ به یاد خواهد آورد این موضع اصیل اسلامی را که به توقف خونریزی اسلامی و پشتیبانی از قدرتها و نیروهای اسلامی منجر می شود. این جهاد مثال زدنی است و پیروزی برای خدا و رسولش بشمار می رود.

آرزوی بزرگ ما این است که دستور توقف تمامی عملیات های نظامی زمینی و هوایی و دریایی را صادر کنید. از نیمه شب روز دوشنبه برابر با 1985/5/20 یعنی روز اول ماه مبارک رمضان دستور الهی یعنی رسیدن به صلح و گفتگوها با سرعت تمام آغاز شود تا به یک راه حل عادلانه برای دو طرف برسیم.

 دکتر معروف الدوالیبی

رئیس کمیته وابسته به دومین کنفرانس اسلامی مردمی

 

 

منبع :باغ موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found