Sunday, 05 December 2021
شناسه خبر:5703

روحانی شهید محسن آقا خانی _ جبهه مسلخ عشق است

  • انداز قلم
رزمندگان شهید

در زیر بخشی از وصیت نامه شهید "محسن آقا خانی" را می خوانیم:

(مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ .....)

الحمدا... رب العالمين و الصلوه و السلام علي سيدنا سيدالانبياء والمرسلين محمد صلي ا... عليه و آله سيدنا موسي الدهر و امام العصر حجته ابن الحسن العسگري روحي وارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء و علي نائبه روح ا... الموسوي الخميني روحي ونفسي فداه.

با عرض سلام به محضر حضرت معشوق، کسي که عمرم و جانم را فداي او کردم؛ اما باز هم از عهده شکرش برنيامدم. با سلام و درود خدمت سبب خلقت حضرت حجت ابن الحسن العسگري صلوه الله عليه، کسي که يک عمر براي ديدن رخ او اشک ريختم، و با سلام به رهبرکبير انقلاب اسلامي امام خميني(ره) قلب من و جان من، و با سلام خدمت خانواده شهيدان.

وصيت نامه اي را که ملاحظه مي‌کنيد مقداري از حرف هاي دل من است که اميدوارم پس از شهادت اين بنده عاصي و مضطر، خداي راهنما و چراغ ضعيفي براي رسيدن به معبود و رسيدن به دوست باشد.

آيه‌اي که در صدر وصيت نامه نوشتم، آيه‌اي است که هنگاميکه در سنگر نشسته بودم و مي خواستم وصيت نامه بنويسم قرآن را به قصد اينکه چه آيه‌اي را اول بنويسم باز کردم و اين آيه آمد که تمام نشان دهنده خط و مشی يک عبد است و نشان دهنده اينکه چه رابطه‌اي بين عبد و مولا برقرار است، که مولا وعده مي دهد عبدش را، و نشان دهنده حالات يک بنده است که اميدوارم هرکس که در مجلس ختم من صحبت مي کند اين آيه را بشکافد و پيرامون آن بحث بفرمايد.

بنده‌اي که از جان و مال خود گذشته و محو و فنا در عشق حضرت حق شده. کساني که به جبهه نيامده‌اند نمي‌توانند اين را درک کنند که جبهه چه مسلخ عشقي است و چه مکان مقدسي است. کساني که به اين جنگ و انقلاب بد گفته‌اند، اگر مدتي با اخلاص به اين محل بيايند، مي‌يابند که اين انقلاب با اين جوان ها چه کرده است.

صحبتی با جوانان عزيز دارم که مبادا روزي به خود آیيم و ‌‌ببينيم اين جنگ تمام شده و ما سهمی در آن نداشته ايم و براي يک بار هم در اين جبهه‌ها حضور پيدا نکرده ايم. طلاب محترم بايد بدانند که رزمندگان به وجود آنان نيازمندند و جبهه‌ها با وجود آنان مستحکم مي شود و مردم پشت جبهه بدانند که رزمندگان با کمکهای آنان مي توانند استقامت کنند.

خدا را شاهد مي گیرم که اگر کسي از روي بغض و عناد با پير جماران و  انقلاب مخالفت کند، از او راضي نيستم و در محضر حضرت امام حسين(ع) شکايت او را خواهم کرد. همه مردم را توصيه مي‌کنم دست از دامن ائمه برندارند که ما بدون ائمه هيچيم و کاري از ما بر نمی‌آيد.

آنهائي که علي(ع) ندارند چه دارند؟ آنهائيکه حسين(ع) ندارند چه دارند؟ هيچ ندارند. اگر مي خواهيد پيروز شويد علوی باشيد، اگر مي خواهيد رستگار شويد حسينی باشيد و اگر می‌خواهيد همه چيز باشيد شيعه باشيد.


گرنظر لطف به ذره‌اي بر تراب کند                       به آسمان رود و کار آفتاب کند

اگر جنازه من بدست شما رسيد اول داخل عمامه خودم کفنم نمائيد، دوم در تشييع جنازه من بر زير تابوتم 14 سيد باشند، سوم در محل آرياشهر و جواديه تشييع نمائيد، چهارم در مسجد فردانش جواديه جنازه را بر روي زمين گذاشته و جنازه مرا با گريه ها و عزاداري امام حسين(ع) بشوئيد و سپس در هنگام دفن مقداري تربت امام حسين(ع) همراه من بگذاريد و در زمان دفن بر سر مزارم اذان بگوئيد.

از کليه دوستان و آشنايان حلاليت مي‌طلبم و از خداوند طلب آمرزش مي‌نمايم و اميدوارم در لحظه آخر سرم را بر روي پاي حضرت صاحب بگذارم و امام حسين(ع) را مشاهده نمايم و با آنان و با معشوقانم به بارگاه حضرت حق بروم.

والسلام، منطقه جنگي فاو.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد!

 

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found