Sunday, 05 December 2021
شناسه خبر:5704

شهید اکبر دلیری _ تواضع، ویژگی بارز شهید است

  • انداز قلم
رزمندگان شهید

یکی دیگر از دلاوران خط سرخ شهادت، «شهید اکبر دلیری» فرزند غلام محمد، متولد 1342 تهران است. شهید دلیری بخشی از دوران ابتدایی را در تهران و سپس با رفتن به مشهد، تا مقطع دیپلم به ادامه تحصیل پرداخت.

در دوران تحصیل به پدر در کارها کمک می‌کرد. شهید در انجام مراسم مذهبی و فرایض دینی بسیار کوشا بود و هیچ‌گاه از نماز اول وقت غفلت نمی‌کرد. تواضع و احترام از بارزترین ویژگی‌های اخلاقی او بود.

هنگام آغاز نهضت اسلامی، او نیز همراه مردم، با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌های بسیار، نفرت خود را از رژیم پهلوی ابراز می‌کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برای حفظ دستاوردهای انقلاب وارد بسیج شد و شب‌ها به نگهبانی مبادرت می‌ورزید. با آغاز شدن جنگ تحمیلی او نیز مانند دیگر قهرمانان خط ایران زمین راهی میدان مبارزه حق علیه باطل شد و در حمله به بستان بر اثر اصابت ترکش زخمی و پس از دوماه به مرخصی آمد.

شهید دلیری تنها پس از 7 روز مرخصی دوباره به جبهه‌های نبرد حق علبه باطل بازگشت و پس از 45 روز، در 8 بهمن ماه 1360 در تنگه چزابه به درجه رفیع شهادت نایل آمد و به دوستان شهیدش پیوست و در میان بدرقه مردم قدرشناس ایران، در بهشت رضا آرام گرفت.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

 

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found