Sunday, 05 December 2021
شناسه خبر:5705

شهید سیدحبیب‌الله شیخ احمدی _ دفاع از اسلام در مقابل گروهک‌های کافر

  • انداز قلم
رزمندگان شهید

شهید «سید حبیب‌الله شیخ احمدی» فرزند سید سعدالدین، در 7 آبان ماه سال 1308، در میان خانواده‌ای زحمتکش در روستای گذاب ئیلاق قروه کردستان دیده به جهان گشود.

خانواده‌اش از طریق کشاورزی و دامداری زندگی را می‌گذراندند.  از همان کودکی به کار و تلاش در روستا پرداخت. در سن جوانی ازدواج کرد و ثمره این ازدواج 9 فرزند (هفت پسر و دو دختر) است. او توانست با اراده و پشتکاری که داشت سواد خواندن و نوشتن را بیاموزد.

با شروع تظاهرات و راهپیمایی مردم علیه رژیم فاسد پهلوی، با نامه مبارک شخصیت والای رهبر عظیم‎‌الشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) آشنا و رهرو راه ایشان شد.

شهید شیخ احمدی خدمت به اسلام و مسلمین را وظیفه خود می‌دانست، به همین خاطر پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال 1357 و سر بر آوردن احزاب و گروهک‌های کافر و ملحد در اکثر شهرها و روستاهای کردستان، به دفاع از اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت و توطئه‌های ضد انقلاب را افشاء می‌کرد.

شهید در راستای پاکسازی منطقه از وجود ضد انقلاب‌های ملعون، خدمات ارزنده‌ای ارائه کرد و سرانجام نیز در همین راه توسط ضد انقلابیون ملحد، شناسایی و در 7 بهمن‌ماه 1360 در روستای قلیان تیرباران و به فیض شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید بزرگوار در میان بدرقه باشکوه مردم، در روستای قلیان به خاک سپرده شد.

«روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد»

 

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found