Saturday, 23 October 2021
شناسه خبر:5651

وصیت نامه شهید ارسلان عسگرپور _ سفارش نامه شهید عسگرپور چه بود؟

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید ارسلان عسگرپور/ دوم تیر 1329، در شهرسنان تکابن به دنیا آمد. پدرش نورالله و مادرش حوا نام داشت. در حد دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. ازدواج کرد و صاحب چهار پسر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

سی ام آبان 1362، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در روستای گرماپشته تابعه زادگاهش واقع است.

شهید « ارسلان عسگرپور» در روز یکشنبه ساعت ده و ربع صبح در تاریخ چهاردهم مهر ماه 62 وصیت نامه ای نوشته است که در ادامه می خوانید؛

بسمه الله الرحمن الرحیم

" الذین آمنوا و هاجروا جاهدوا فی سبیل الله باهوالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اویک هم الفائزون"

آنان که ایمان آورده و هجرت کردند و جهاد نمودند و در راه خدا با اموال و جانهایشان مقام زیادی در نزد خداوند برایشان است و آنها یند رستگاران دو عالم . " سوره توبه آیه 19 "

شهادت می دهم که حضرت آدم اولین و حضرت محمد (ص) آخرین و حضرت علی (ع) و یازده فرزند ایشان فرستاده خداوند می باشند که حضرت صاحب الزمان دوازدهمین امام که در حال حاضر به امر خداوند در پشت پرده غیبت می باشد.

و هر وقت خداوند مصلحت بنداند ایشان از پشت پرده غیبت بیرون خواهد آمد و داد مظلومیت را از ظالمین باز پس خواهد گرفت. با سلام بر مهدی موعود و منجی انسانها و سلام به نائب بر حقش امام خمینی این بت شکن تاریخ این ابراهیم زمان و این پیر در جماران.

و سلام بر روان طیبه شهدا صدر اسلام تا به امروز و سلام به رزمندگان کفر ستیز و سلحشور جبهه های حق علیه باطل و سلام به ملت غیور و شهید پرور ایران و جهان و با سلام به برادران خودم و سلام به همسر باوفا و شریک زندگیم و سلام به فرزندان عزیز و امید آینده ام یوسف، غلام، کاظم و عباس باری چونکه هر مسلمان بر حسب تکلیف شرعی بایستی پس از حیات خود وصیتی یا وصیت نامه نوشته باشد و من هم که در این ساعت و این تاریخ چهاردهم مهر 1364 ساعت ده و ربع روز یکشنبه می باشد در صحت و سلامتی کامل می باشم.

وصیت خود را به شرح زیر بیان می کنم و از شما خانواده عزیز و برادران عزیزم خواهشمندم که اگر جان ناقابل من حقیر مورد لطف خداوند تبارک و تعالی قرار گرفت و در راه خداوند و برای برقراری پرچم خونین حسین زمان و عدل الهی بر فراز کاخهای ستمگران شهید شدم شما بر طبق همین وصیت نامه عمل کنید اگر من شهید شدم و جنازه من بدست شما رسید مرا در زادگاه خودم دفن کنید.

اگر چنانچه خواستید مراسم یا ختمی برایم بگیرد در منزل خودم هم می توانید بگیرید و اگر نخواستید نگیرید من هم راضی نیستم که کسی از پول و یا مال خودش برایم خرج بکنند. در خاتمه سفارش زیادی دارم بر شما همسرم که در تربیت فرزندان و تحصیل آنها کوتاهی نکنید تا جایی که امکانت می باشد در تربیت و تحصیل بکوشید.

و در خاتمه طول عمر به امام عزیز و پیروزی نهائی رزمندگان اسلام و صبر برای خانواده شهدا و توفیق روز افزون شما و خدمت به اسلام و مسلمین را از خداوند بزرگ در خواست می کنم و بگویم به کلیه اقوام و خویشان و برادران و دوستان و آشنایان و همسایگان که من با چشمی باز و عقل عاقل و حواسی کاملاً جمع و قلبی عاشق و روحی روشن و به دل خواهم با دستی خالی به جبهه های حق علیه باطل رفتم تا تکلیف خود را نسبت به اسلام و مسلمین اداء نمایم.

به امید زیارت کربلا انشالله / وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found