Saturday, 23 October 2021
شناسه خبر:5655

وصیت نامه شهید سیدمحمود میرنظامی _ مقدمه معرفة الله معرفة النفس می باشد

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید سیدمحمود میرنظامی/ یکم خرداد 1344، در شهرستان ری به دنیا آمد. پدرش سیدغلامرضا، روحانی بود و مادرش زهرا نام داشت.

تا اول متوسطه درس خواند. سپس به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. طلبه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

نوزدهم بهمن 1361، با سمت تک تیرانداز و مبلغ در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پا و شکم، شهید شد. پیکر او را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

وصیت نامه طلبه پاسدار شهید سید محمود میر نظامی را در ادامه می خوانید؛

بسم رب الشهداء والصدیقین

السلام علیک یا ابی عبدالله الحسین و علی ارواح التی حلت بفنائک

اعوذبالله من الشیطان الرجیم احسب الناس ان یترکوا یقولوا منا و هم لا یفتنون بنام ایزد منان، پناه می برم از شر شیطان رانده شده به درگاه پر هیبت و عظمت الهی ،آیا مردم چنین پنداشتند بصرف اینکه گفتند ما ایمان بخدا آوردیم رهاشان کنند و بر این ادعا هیچ امتحانشان نکنند.

خدایا برای اینکه در این آخر لحظات عمر از امتحان الهی یعنی صبر و استقامت و جهد و تلاش در جهادی که آغاز نموده ام موفق بدر آیم ، تمسک و توکل به تو خدای مهربان می جویم، الهی لا تکلنی الهی نفسی طرفه عین ابدا، خدایا پناه به تو می برم از اینکه در زمره بندگان مخلص و خالص و توبه کنندگان تو قرار بگیرم.

خدایا بر تن ضعیف من رحم کن و مرا از عذاب شب اول قبر بدور دار، خدیا بتو پناه می برم قبل از اینکه مرا بیاموزی بمیرانی، و به تو پناه می برم قبل از اینکه شایسته شفاعت حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام باشم شهادت را این معراج عشق را نصیبم گردانی.

خدایا مردم را از ستمهای من بر ایشان راضی بگردان و خدایا اگر من باعث گمراهی و ضلالت عده ای شده ام، خدایا به عظمت بندگان شب زنده دارت ایشان را هدایت ابدی و مرا بخشش جاودانه عطا بفرما، خدایا اگر شایسته ام که به لقای تو بپیوندم.

خدایا در آن لحظات آخر عمر یعنی در آن لحظاتی که آخرین قطرات خون ما از بدنمان به روی زمین جاری می گردد، خدایا در آن لحظات تنهائی که فقط تو را دارم سعادت و مزه عبادت آگاهانه و دیدار مولایم مهدی (ع) را به من بچشان گرچه گفتنی های، هدایت کننده از زبان شهدای ما بگوشمان بسیار آشنا می باشد.

اما با قلبی آغشته بگناه شما را وصیت می کنم شما را به تقوی الهی و روابط امور بر اساس منظم بودن و دیگر اینکه شما را وصیت می کنم به اینکه به خود آئید و خویشتن را دریابید و مقدمه این امر خداپسند تفکر است.

تفکر کنید بسیار خصوصاً، راجع به فنا پذیری مادیان راجع به امور اخروی خصوصاً راجع به مسئله مهم و اساسی یعنی معاد که با رجعت به سوی کمال مطلق آغاز می گردد. و بدانید شب اول قبر نیز براهی هر انسانی مطرح است، پس به خود آئید و اینده نگر باشید و بدانید.

مقدمه معرفة الله معرفة النفس می باشد، لذا حضرت رسول اکرم (ص) می فرماید: من عرف نفسه ، فقد عرف ربه: یعنی هر کس خویشتن را شناخت، پس به تحقیق خدای خویش را شناخت ( البته کیفیت معرفت ا... منوط است به نسبت شناخت اسنان به خود) و همه آنان را دوست می دارم و بدانید اگر پیروی عاشق و خالص باشید برای ولایت فقیه یعنی حضرت امام خمینی (مدظله العالی) خداوند شما را دوست خواهد داشت.

و بدانید با پیروی از ولایت فقیه روح شهداء را شاد خواهید کرد زیرا آن رزمندگان عاشق ا...همه اشان با شعارهایشان در طول تاریخ اسلام شهادت دادند که ما می رویم تا اسلام و مروجین اسلام پایدار بمانند.

و ما نیز می رویم تا امام باشد و جهان کفر پیشه باید بداند که با شهادت مطلومانه ما اگر چه امام غمگین می شود، اما پیوسته برای رسیدن به اهداف اولیه اسلام (یعنی برافرازی پرچم خونین رنگک تشیع و سرنگونی پرچم کفر) امام ما مصمم تر و امت حزب ا...بر شماست که مبادا کوفه وار بر حسین زمانه تان رفتار کنید و ای مردم دوستتان دارم چون خدا شما را دوست دارد.

چرا که به قول حضرا امام خمینی روحی و له الفدا می فرماید شماها الهی شده اید، پس قدر خودتان را بدانید و در نمازهای خاشعانه ای که بپا می دارید شما را به حضرت بقیه ا... اعظم ارواحنا الفدا ما را از دعای خیر فراموش نکنید و حتما برای ما طلب مغفرت کنید.

من شخصا به یا رب یا ربهای شب زنده داران بسیار دل بسته ام و بدانها امیدوارم و از ان عاشقان شب زنده دار و زنده دلان بیدار عاجزانه تقاضا می کنم که برایم بسیار طلب مغفرت کنند و از ایشان که وصیت این حقیر را می شنوند در خواست می کنم.

به عنوان مغفرت برایم دو رکعت نماز شب بپا داردند ، دیگر اینکه در مرگم گریه تحت عنوان از دست دادنم نکنید و بدانید مرا بدست آوریده اید و اگر گریه می کنید بر اعمال گذشته مان و برای شرکت در حماسه شهید و برای مظلومیت شهداء و خلاصه برای حسین (ع) و اصحاب صادقش که عاشقانه شهید شدند گریه کنید و بدانید چنین گریه ای حرکت بخش و آینده ساز است و به فرمان قرآن در این رابطه عمل کنید.

و اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون در ضمن از برادران و خواهرانی که گاهگاهی مرا نصیحت و مرا بسوی حق متمایل می نمودند تشکر می کنم و قول می دهم در صورت امکان ایشان را فراموش نکنم خصوصاً از خانواده عزیزم از جمله پدر و مادرم که با صحبتهائی که در بعضی موارد با من می کردند و مرا روحیه می بخشیدند.

و مرا یاد آور مسئله آخرت می نمودند به جهت شاد باشید در چنین بدست آوردنی و در برابر خدا خاشعانه دعا کنید، خداوند این قربانی را از شما پذیرا باشد و نکته مهم اینکه اجر و مزد الهی خویش را از خدا بخواهید نه از غیر خدا، و شما را اجرهای معنوی شایسته است و دنیا برای شما عزیزان پوچ و بی ارزش است.

امید است کسانی که به واسطه من متحمل زجر ها و ناراحتی ها گردیده اند مرا بسبب عظمت روحی خویش مورد عفو قرار دهند و در عوض برایم بسیار طلب مغفرت کنند. و اما از وارثان بحق شهداء مخلصانه تقاضا می کنم حافظ ارزشهای انسانی خویش باشند و بدانند دنیا برای مومن معبری موقتی، پس صابر باشند که وعده حق الهی به مشیت مطلقش قریب الوقوع است و اصبروا وعدالله الحق ان ا...مع الصابرین.

و در آخر بار دیگر سلام خود را به حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) عرض می کنم و پیروزی اسلام بر کفر را از خداوند متعال خواستارم. والسلام علی من التبع الهدی بنده کوچک و گنه کار و محتاج الهی سید محمود میر نظامی اللهم النصر الاسلام و اخزل الکفار و المنافقین.

الهی ، الهی ،حتی الظهور المهدی (ع) و احفظ لنا الخمینی.

الهی ، لا تکلتی الهی نفسی طرفه عین ابدا

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found