Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:6632

وصیت نامه شهید بهزاد نیک اندیش _ تلاش، بهترین توشه برای پیروزی است

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید بهزاد نیک اندیش، یادگار «جمشید» و «فرنگیس» دوازدهم خرداد ماه سال 1348 در شهرستان تهران چشم به جهان کشود. او تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ژاندارمری خدمت می‌کرد.

این شهید گرانقدر هفتم اردیبهشت ماه سال 1368 در ارومیه هنگام انجام مأموریت دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. مزار وی در حسین رضای شهرستان ورامین واقع است.

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید «بهزاد نیک‌اندیش» را در ادامه میخوانیم:

خویشاوندان عزیزم و اقوام گرامی، من قابل نصیحت کردن شماها نیستم اما برحسب وظیفه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویم که این انقلاب خیلی خون‌ها داده تا به اینجا رسیده. کمر همت را ببندید و تا پیروزی این انقلاب بر کفر جهانی تا پای جان‌‌هایتان باشید و صبر و استقامت کنید که بهترین توشه برای پیروزی است و با کسانی که ضربه به اسلام می‌زنند حال به هر وسیله که می‌خواهد باشد، مبارزه کنید و مساجد را پر کنید.

زیرا تا زمانی که پیرو روحانیت اصیل ودلسوز باشید و با مساجد سر و کار داشته باشید و در نتیجه همیشه به یاد خدا باشید، دشمنان ما نمی‌توانند به ما ضربه بزنند.

خانواده گرامی و عزیزم سلام علیکم من قصد وصیت نداشتم اما بنا بر وظیفه شرعی که بر گردن دارم چند کلمه‌ای با شما سخن می‌گویم. اگر من لیاقت و توفیق شهادت نصیبم شد، برای من ناراحت نباشید و فقط برایم طلب مغفرت کنید.

هنگامی که پای به جبهه گذاشتم برای رضای خداوند تبارک و تعالی آمدم و هیچ قصد دیگری نداشتم و فکر نکنید که ما یک فرزند را برای خدا هدیه کرده‌ایم بس است نه این فکرها را نکنید و هرکس برای خودش تلاش و کوشش می‌کند و آن عزیزی که از هر خانواده شهید شده برای خودش رفته و من هم برای خودم می‌روم. ازشما انتظار دارم پاسدار و نگهبان این خون‌ها باشید.

مرا حلال کنید. چه بهتر از این که انسان در راه خدا شهید شود و از خداوند بخواهید که همه عاقبت به خیر شویم و جزء بندگان خالص خوبش بوده باشیم ان شاالله.

خدانگهدار خداحافظ

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found