Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:4144

شهید علی‌اصغر مسلمی _ بیایید با نفس مبارزه کنید!

  • انداز قلم

شهید «علی‌اصغر مسلمی» از شهدای دوران دفاع مقدس است او در نامه‎ای می‌نویسد: «عزیزانم، بیایید با نفس جهاد کنیم ان هم پنهانی و بی ‎سر و صدا.»

گفتارهایی از شهدا

شهید «علی‌اصغر مسلمی» دومین روز از بهار 1339 در منطقه شمیران تهران (کامرانیه) به‌دنیا آمد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد. وی ازدواج کرده و صاحب دو پسر و یک دختر شد و در سپاه پاسداران کار می کرد. در زمان جنگ تحمیلی از طریق سپاه به جبهه وارد شد و بعد از دلاورمردی‎های فراوان در عملیات مرصاد در تاریخ بیست و شش اردیبهشت 1367 به درجه رفیع شهادت رسید.

متن نامه به یادگار مانده شهید «علی‌اصغر مسلمی» را در ادامه بخوانید.

به نام ایزد منان، معشوق عشاق حقیقی، او که باید توفیق بدهد و هر لحظه به یادش نیرو بگیریم و زندگی تاریک را روشن کنیم و آخرت را بنا کنیم و در همه حال، زندگی را سبز و سبزتر کنیم. در غم و شادی و از منتظران وصلت شویم تا به سر آمدن این قفس دنیایی.

سلام خدمت اقا امام زمان و نائب او خمینی بزرگ عزیزدلسوز و جمیع اولیاء حق شهدا اسرا جانبازان و موجی‌ها.

بت‌های دل را دور بریزیم

پدر ،مادر، فامیل‎ها، آشنایان و بسیجیان تک تک شما در نظر بنده بزرگ و عزیز هستید. هر چند جز آزار برایتان هیچ نداشتم لکن مگر او رحمی کند و زشتی ما را بپوشاند و گرنه چه خواهیم و چه توانم خدا مرا و شما را بیامرزد و در دنیا و اخرت قرب خودش را نصیب ما بفرماید از همه شما حلالیت می‎طلبم اگر کسی چیزی از من طلبکار است از بازماندگانم طلب کند یا اینکه حلالم نماید.

عزیزانم: بیایید با نفس جهاد کنیم ان هم پنهانی و بی‎سر و صدا فاطمه زهرا انقدر در انس با مولی می‌کوشید و نماز می‌خواند که باعث شده بود پاهایش ورم کند ایا قدم‎های حساب شده در مسیر رشد نفس خود طی کرده‎ایم.

بیایید، حب دنیا را در دل مغلوب و به جای ان حب معشوق را بنشانیم بت‎های دل را دور بریزیم و خدا را پروردگار خود نماییم تا جان تازه و مداوم بگیریم.

عزیزانم، در حجاب کوشش کنید چون تقوی و خداطلبی ما ضعیف است باید قوی شویم و به یاد خدا پیروز گردیم بر کشتی حق ائمه هدی سوار شوید وگرنه جایمان در لجن دنیا و جهنم اخرت است.

قدر عمر را بدانید و با زره با اخلاق‎های بد درگیر شوید در سختی مقاوم باشید. به قول امام در مادیات از فقرا درس بگیرید که چگونه ساده زندگی می کنند و در معنویت به امامان و اولیا و علما اقتدا کنید که چه با اخلاص زندگی می‌کنند زیاد دعا کنید که همه چیزمان را به عنایت همین دعا داریم و خدا بنده دعاگوی و متوسل به خودش را دوست دارد توسل و توکل خود را زیاد کنید تا ما در اینجا (جبهه) از دعای شما نیرو بگیریم.

در ماه رمضان قرآن بخوانید

خلاصه، اگر می‌خواهید به امام زمان نزدیک شوید باید مکرر قران بخوانید و برای فهمیدن ان سعی کنید؛ بدانید امام سجاد در ماه رمضان 44 مرتبه و امام خمینی 11 مرتبه قران را تکرار می‌کنند.

از شما می‎خواهم؛ آن فروغی که در دلتان پیدا شده از نماز و دعا و قران و نماز شب مبادا رهایش کنید که بازگشت مشکل است لذا تا حال تسلیم و رضای در مقابل خداوند متعال دارند فرصت را مغتنم شمرده که تا به سن ما رسیدید دستی پر از خلوص و حضور قلب داشته باشید. از فساد و فساد‎طلبی دوری کنید که اگر الودگی‌ها به شما بچسبد مگس‌ها شما را رها نمی‌کنند و همیشه در آزار به سر خواهید برد و عاقبت هم جهنم جای شما است.

بدانید که قران قلب را نورانی و خدا را با قلب بزرگ می‌توان دید و خواندن قران دنیا و اخرت انسان را از فساد مصون می‌دارد از ریسمان حق دستمان جدا مباد ریسمان امام خمینی (ره) ائمه هدی پیامبر و همه قلب‌های مومنین است.

آرزو می‌کنم؛ شناخت نفس و تربیت ان نصیب شما شود و لحظه به لحظه از گناهان کم و بر طاعت و قرب او افزوده شود. امام را بشناسید و دعایش کنید و به سخنش گوش را گوشواره کنید و بدانید عزت اسلام در قرن حاضر مدیون این رهبریت اسلامی است. سعی کنید؛ در نماز جماعت شرکت کنید و مسجد این سنگر محکم قران را فراموش نکنید.

برای محمدجعفر (اسیر و برادر سلیمانی) نامه بنویسید و یادی از ما بکنید که ما مدیون خون شهدا، رنج اسرا و زخمی‌ها و موجی‎ها هستیم و از خدا بخواهید که به انها صبر بدهد. بچه‎ها خوش به حالتان که در مملکت امام زمان زندگانی می‌کنید. بکوشید؛ روز و شب این مملکت به درس خواندن شما نیازمند است اینکه در اداره‌ها و غیره کارها خوب پیش نمی‌رود چون باسواد به درد بخور کم داریم.

بچه‌های محل مبادا حرف وسوسه های پدرانتان و مادرانتان و همه هم محلی هایی که هنوز راه خدا را نشناخته‌اند در شما اثر کند و شما از بذل جان و مالتان در راه خون‌های پاک دریغ کنید و پیرو لهو و لعب و بیهودگی وجود شوید و این وجود گرانبها را که دارید کثیف نکنید به دنبال خودسازی روحی و عملی بروید.

بچه ها حرف شیطان‌های دنیا را دور بریزید و با تمام وجود در خدمت به اسلام درس بخوانید در انس به قران و ائمه بکوشید که نجات فقط در ایشان است و باقی اهل شهوتند و جلوه‌گری دروغ بی‌باطن است.

پدر عزیزم، اگر از سوی من رنجی به شما رسیده، دستم کوتاه است لکن از خدا می‎خواهم دل شما را به‎دست اورد و رضایت تام عنایت کند از شما حلالیت می‎خواهم.

مادر عزیزم، دوستت دارم ......  لکن مادر بزرگوارم من افتخار دارم که خاک پای تو هستم و امیدم هست به بزرگی بی‌کران عنایت الهی مرا می‌بخشی و دعای خیرت را مقدم راه من خواهی کرد. عزیز من حلالم کن.

پدر و مادر عزیزم مشتی غلام و تاتی مهربان مرا حلال کنید و دعا کنید؛ برایم که زحمت بسیار کشیده‎اید که نتوانستم ان را ادا کنم، حلالم کنید.

برای خودسازی از هیچ‌کوششی دریغ نکنید

سلام خدمت همسر گرامی و همدم اضطراب‎های من و زحمت کشیده برای فرزندانم خداوند اعمال تو را از سر اخلاص و توجه به خودش قرار دهد و نعمت و لطف خودش را بر شما بیفزاید. دعا کن مرا بلکه بتوانم بیشتر در جبهه بمانم و خدمت کنم که اجر تو در دنیا و اخرت پر بار تو شود.

همسرم، هر چه از خدا خواستیم به ما داده و حالا وقت این است که ما خود را به دریا انداخته و سختی‌ها را به جان بخریم و برای خودسازی از هر کوششی دریغ نورزیم. خلاصه به حرف اهل دنیا توجه نکن و در این راه مرا تقویت کن زیرا دنیا وسیله ایست و علاقه به ان فایده ندارد و دوام نخواهد اورد.

سلام به فرزندان عزیزم سمیه‌جان و مهدی و رضای عزیزم بابا شما را دوست دارد و از خداوند تربیت الهی و قرآنی شما را عاجزانه و ضعیفانه طلب می‌کنم. عزیزانم بکوشید قران و نماز و حرف خوب یاد بگیرید و به مادرتان کمک کنید، حرفش را گوش بدهید. فرزندانم مادر برای شما زحمت کشیده او را ببوسید و از مادر تربیت یاد بگیرید. ان‎شاءاله اگر قسمت شد برگشتم تربیت و نماز و دعای شما و کارهای خوبتان را ببینم.

والسلام. ملتمس دعا

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا،اداره اسناد انتشارات، هنری

2. نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found