Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:4208

شهید سعید سلیمانی _ جبهه یعنی لبیک به حسین زمان

  • انداز قلم
گفتارهایی از شهدا

شهادت چنان حرارت و سوزی می آفریند و چنان حرکت و تکانی را بوجود می آورد که حق و طرفدارانش از باطل و پیروانش به خوبی جدا می شوند.

شهید سعید سلیمانی/ دوم فروردین 1343، در شهرستان تهران به دنیا آمد. پدرش احمد، موزائیک ساز بودو مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. او نیز موزاییک ساز بود.

به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی در جبهه حضور یافت. سوم دی 1362، در گیلانغرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.مزار وی در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

فرازهایی از وصیت نامه شهید سعید سلیمانی؛

اما بعد از حمد خدا و سلام و درود فراوان بر رسولان و اولیا پاکش از اینجانب سعید سلیمانی که عازم جبهه حق علیه باطل می باشم و خدا رو شکر می کنم که چنین سعادتی با اینجانب عطا فرمود.

البته رفتن به جبهه وظیفه شرعی بنده تنها نیست بلکه بر همه جوانان و دوستان و پیروان قرآن و خط امام وظیفه شرعی است. که باید ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین زمان لبیک گفت.

«شهید سعید سلیمانی»؛ خداروشکر که سعادت رفتن به جبهه نصیبم شد+دستخط شهید

که خدای ناکرده اگر کسی مسلمان باشد و لبیک نگفت از نادمین خواهد بود. و مستحب عذاب خواهد بود. لذا جهت یادداشت در چند جمله در این ورقه می نویسم که باید برادران عمل فرمایند.

چنانچه شهید شدم در بهشت زهرای دفنم نمایند و خواهش میکنم از پدر و مادرم و دوستانیکه برایم گریه نکنند و اگر گریه نمایند. به امید مظلومان امام حسین علیه السلام گریه کنند.

والسلام علی من التبع الهدی/ سعید سلیمانی/ امضاء

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found