Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:4209

شهید اصغر کریم زاده بیرجندی _ غسل شهادت..

  • انداز قلم
گفتارهایی از شهدا

شهادت نه يك مردن، كه يك انتخاب است: «ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله. اموات بل احياء و لكن لا تشعرون».

از تولد تا شهادت

شهید گروهبان وظیفه اصغر در یکی از روزهای زمستان سال 1345 در خانواده ای ساده و بی آلایش به دنیا آمد. تحصیلات خود را با مشقتهای فراوان و تلاشهای پیگیری در سال 1364 به پایان رسانید و موفق به اخذ دیپلم گردید.

و در تاریخ بیستم خرداد 1365 جهت انجام وظیفه و ادای دین خود به اسلام و انقلاب به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید و پس از تقریباً سه ماه دوره آموزش در رسته پیاه به درجه گروهبان نایل گردید.

این درجه ظاهری وی با درجه واقعی و معنوی اش اصلا قابل قیاس نبود. چرا که قابلیت واقعی خود را که شهادت بود در تاریخ بیست و نهم آذر 1366 در منطقه جنوب موقع دفاع از کشور اسلامیان در حالیکه در یکی از گردانهای عملیاتی لشگر 21 حمزه مشغول بود.

به عالمیان نشان داد و به لقاءالله پیوست، خداوندا درجات شهیدانی چون شهید اصغر عالی است متعالی بفرما. هم اکنون مرقد مطهرش در تهران چون شاخه گلی سرخ زینت بخش آن دیار می باشد.

روایتی خواندنی ازافروز سروری مادر گرامی شهید اصغر کریم زاده بیرجندی؛

شب عملیات به گفته دوستانش، شهید اصغر کریم زاده گفته بودند که بریم غسل شهادت کنیم...

بعد از غسل شهادت وقتی برمی گردند سرجای خود شهید می گوید تشنه هستم.. از آنجایی که چیزی برای خوردن نداشتن حبه قندی را در دهان خود گذاشته و می رود داخل سنگر.

شروع حمله 9 شب و زیر باران بوده، که شهید آر پی جی خود را بر دوش چند تایی از تانک دشمن را منهدم کرده و دوستان می گفتند اصغر جایت را عوض کن.

ایشان گفته بوده بیست روز دیگر به گفته بزرگترها صلح شده بود و جنگ تمام شد.

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found