Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:5954

سجیل آتش

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

کتاب "سجیل آتش" بر اساس خاطرات خلبانان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به کوشش علیرضا پور بزرگ وافی از سوی انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسیده است.

سجیل آتش

نويسنده: علیرضا پور بزرگ وافی

موضوع: خاطرات

ناشر: انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سال نشر: 1380

شمارگان : 5000 نسخه

قیمت: 1100 تومان

چکیده

کتاب "سجیل آتش" شامل عناوینی همچون: شکار غزال، غم از دست دادن، انتقام، یک قدم تا اسارت، شب به یاد ماندنی، نبرد بازی دراز، خشم مقدس، دو رکعت نماز عشق و ... است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

روز دوم عملیات فتح المبین به ما ماموریت داده شد تا با هلی کوپتر شنوک رزمندگان را به دشت عباس انتقال دهیم. پس از پیاده کردن نیروها در منطقه تعیین شده، در راه بازگشت با توجه به اینکه در ارتفاع پایین پرواز می کردیم متوجه دو گروه شدیم که با هم درگیر شده بودند- این درگیری بیشتر شبیه جنگهای قبیله ای بود و حال و هوای نظامی نداشت- بلافاصله گردش کردم و هلی کوپتر را در محل مناسبی به زمین گذاشتم. برای آگاهی از کم و کیف قضیه یکی از پرسنل پروازی را به محل درگیری فرستادم.

دقایقی بعد او خبر آورد که تعدادی از کارمندان فنی که همراه یکی از لشکرهای عراق بوده اند با فرار نظامیان عراقی، توسط رزمندگان محاصره شده اند و قصد فرار دارند. او با دست نقطه ای را در دوردست نشان داد که نیروهای عراقی در حال فرار بودند و نیرویی از ما در آن حوالی نبود که جلوی آنها را بگیرد.

بلافاصله بلند شده و به قرارگاه آمدم و تعدادی نیروی تازه نفس سوار کردم و در مقابل نیروهای درحال فرار پیاده کردم. لحظه ای بعد آنها توانستند تعداد زیادی از عراقی ها را به اسارت درآورند. تا جایی که مقدور بود اسرا را سوار هلی کوپتر کردم و به قرارگاه تحویل دادم.

 

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found