Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:3732

در عملیات کربلای پنج با توسل به حضرت زهرا(س) از اروند خروشان گذشتیم

  • انداز قلم

سردار سرتیپ پاسدار مرتضی قربانی گفت: سردار سلیمانی نمونه بارزی از یک انسان مجاهد و مخلص بود و نشان داد که اگر کار برای رضای خدا باشد ثبت و ضبط می‌شود و اگر نباشد محو و نابودی آن حتمی است.

خاطرات دفاع مقدس

پایگاه خبری حوزه هنری، عصر خاطره «وقت دیدار» پنجشنبه 19 دی‌ماه با خاطره‌گویی مرتضی قربانی از فرماندهان سابق لشکر 25 کربلای مازندران همراه شد.

وی با تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی بیان کرد: ایشان نمونه بارزی از یک انسان مجاهد و مخلص بود و نشان داد که اگر کار برای رضای خدا باشد ثبت و ضبط می‌شود و اگر نباشد محو و نابودی آن حتمی است.

قربانی تصریح کرد: دیری نخواهد پایید که ایران و جبهه مقاومت، انتقام سخت آمریکا در به شهادت رساندن «سردار سلیمانی» را با دقت و حوصله و در موقع مقتضی خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با وجود تمام تهدیدها، تحریم‌های دشمنان قسم‌خورده این نظام مقدس و انقلاب اسلامی امروز بعد از گذشت بیش از 40 سال از عمر بابرکت خود به عزت و جایگاه بلندی رسیده است افزود: در هشت سال جنگ تحمیلی، دشمن با تمام قوا به کشور ما حمله کرد اما رزمندگان با دستان خالی در برابر دشمن ایستادگی کرده و پیروز میدان شدند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) با تلاش بسیار انقلاب را مدیریت نمود و پس از رحلت ایشان مقام معظم رهبری ادامه‌دهنده راه ایشان بود و این امر امروز موجب بالا رفتن عزت و اقتدار ایران اسلامی شده است، چنانکه هیچ قدرتی نمی‌تواند صلابت و عزت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خدشه‌دار کند.

همرزم سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» از خاطرات خود در کربلای 5 و کمک‌های سردار سلیمانی گفت و اینکه در این عملیات با یک روحیه معنوی، به حضرت زهرا(س) و چهارده معصوم متوسل شدیم و با همه سختی‌ها از اروند خروشان گذشتیم و در نتیجه به پیروزی رسیدیم.

وی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه، جبهه مقاومت را در سطح وسیع سازماندهی کرد و فرماندهان زیادی از تجربه او استفاده کردند.

قربانی اظهار داشت: با شهادت سردار سلیمانی تحول جدیدی به سمت ارزش‌ها در کشور رخ داد و هر کدام از ما باید یک شاگرد برای قاسم سلیمانی باشیم و راه او را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: اکنون در مازندران، گیلان و گلستان آمادگی داریم که 50 لشکر از جوانان قهرمان را سازمان کنیم که در رکاب و گوش به فرمان رهبرمعظم انقلاب باشند.

 

 

منبع:

1. پایگاه خبری حوزه هنری

2. نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس

مصاحبه ای از شهید حمید باکری

Category: دفاع مقدس