Saturday, 23 September 2023
شناسه خبر:5209

مورد توجه مدیر و معلمین و دانش آموزان قرار گرفته بود

  • انداز قلم

او مدتی در آموزش و پرورش تهران بعنوان گزینش مشغول فعالیت شده و مدتی نیز در یکی از مدارس یوسف آباد تهران انجام وظیفه نمود . او در همان مدت محدودی که حدودا 5 ماه بود توجه مدیر و معلمین و دانش آموزان قرار گرفت.

خاطرات دفاع مقدس

بسم الله الرحمن الرحیم

زندگی نامه شهید فرامرز محمد علی خانی

شهید فرامرز محمد علی خانی در تاریخ بیست وپنجم بهمن 1345 در منطقه جنوب شهر تهران امامزاده حسن در خانواده ای زحمت کش و مذهبی به دنیا آمد . او بعد از دوران طفولیت در سن 7 سالگی پا به عرصه تعلیم و تربیت و فراگیری سواد درس نهاد . او از همان اوائل کودکی دارای محسنات اخلاقی عالی و خیلی خوب بود به طوری که همه اقوام خیلی او را دوست داشتند و پدرش علاقه شدیدی به این فرزند داشت .

او در دوران تحصیل وقتی به مدرسه می رفت به علت هوش خوبی که داشت در سر کلاس درس را زود فرا می گرفت و از نظر انظباطی بسیار خوب و منظم بود که مدیر و معلمین مدرسه فکر می کردند او پدرش سرمایه دار می باشد . در دوران دبیرستان با اینکه هنوز سن بالایی نداشت همزمان بود با اوج گیری انقلاب از همان زمان علاقه شدیدی به مسایل مذهبی پیدا کرد و در جلسات و سخنرانی ها شرکت می کرد و در راهپیمایی ها شرکت فعالی داشت .

در زمان ورود امام خمینی به اتفاق خانواده اش با شور و علاقه ی شدیدی به فرودگاه جهت زیارت امام به آنجا رفت . بعد از پیروزی انقلاب او از همان اول به پایگاه بسیج محله خود رفته و ثبت نام نموده ، به طوری که از اعضای فعال و اصلی و مسئول فرهنگی تبلیغاتی پایگاه شده تا قبل از اعزام به جبهه ، یکبار جهت کارت ورودی آزمون که به همراه دوست خود سوار بر موتور بود تصادف نمود .

مدتی از ناحیه زانو و پا مصدوم گردید ولی با این اوصاف به فعالیت خود ادامه می داد . او مدتی در آموزش و پرورش تهران بعنوان گزینش مشغول فعالیت شده و مدتی نیز در یکی از مدارس یوسف آباد تهران انجام وظیفه نمود .

او در همان مدت محدودی که حدودا 5 ماه بود توجه مدیر و معلمین و دانش آموزان قرار گرفت به طوری که جهت بررسی دانش آموزان مشکل دار به منازلشان سرکشی داشت و کمک هایی برای این دانش آموزان می برد .

او از نظر اخلاقی در محل زندگی خود بسیار مودب و خوش اخلاق و خوش برخورد بود به طوری که همه همسایه ها به او احترام ویژه قائل بودند . وقتی خبر شهادت اودر تاریخ بیست وپنجم دی 1365 به محل رسید همه همسایه ها متاثر و غمگین شدند و همان طور مدرسه و دانش آموزان را خیلی متاثر ساخت به طوری که وقتی دانش آموزان به مراسم ختم این شهید به دماوند آمده بودند همه گریان و نالان بودند .

او در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه بر اثر انفجار خمپاره دشمن از ناحیه دست و شکم و سوختگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش با حضور انبوه مردم محله امامزاده حسن و دماوند در گلزار شهدای دماوند به خاک سپرده شد.

روحش شاد

 

 

منبع:

1. برگرفته از اسناد شهید

2. نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

بخشی از وصیت نامه شهید ایوب ددجانی؛ کاری از گروه تلویزیونی شاهد

Category: دفاع مقدس

بخشی از سخنرانی سردار شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب در روز پاسدار، سوم شعبان سال 1363 را با هم...

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس