Saturday, 23 October 2021
شناسه خبر:5623

دعا بدرقه راه احمد بود

  • انداز قلم

شهید "احمد عادلی" در نامه‌ای خطاب به پدرش می‌نویسد: «پدر عزیزم؛ که زحمات زیادی برای من کشیده‌ای و من نتوانستم جبران کنم و دعای خیرت همیشه بدرقه راه ما باشد.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید احمد عادلی، یادگار «کریم» هشتم بهمن ماه سال 1335 در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک لیسانس ادامه داد.

در دوران انقلاب وی نیز همچون دیگر امت مسلمان ایران در تمامی صحنه‌ها به خصوص شرکت در راهپیمایی‌ها و همچنین تکثیر و پخش اعلامیه‌های امام حضوری فعال داشت.

شهید پس از پیروزی انقلاب نیز، با تشکیل سپاه پاسداران به عضویت این نهاد انقلابی در آمد و با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های حق عليه باطل حضوری فعال داشت.

در سال 1362 ازدواج نمود که دو فرزند پسر از وی به یادگار مانده است. سرانجام شهید عادلی پس از سالها حضور در جبهه، پانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۶ در خلیج فارس به درجهِ رفیع شهادت نایل گردید.

فرازی از نامه شهید

درود خداوند بر این امت باد زیرا که مانند یاران حسین که لبيک گفتند، حال، این امت هم در این زمان ليک گفته‌اند و راه یاران حسین را خواهند رفت، باشد که خداوند همیشه حافظ شما باشد.

سلام بر پدر بزرگوارم، پدری که زحمات ما را زیاد کشیده، او برای ما هم پدر بوده و هم مادر، باری پدر عزیز از رفتن من ناراحت نباش چرا که بنده حقیر در نزد تو امانتی بیش نبودم و از تو سپاسگزارم به خاطر اینکه این امانت را به نحو احسن تربیت کردی تا راه خدا را انتخاب کند.

در آخر امیدوارم که این بنده حقیر را عفو کنی و راضی باشی و دعای خیرت همیشه بدرقه راه ما باشد. سلام بر زن و فرزند عزیزم در درجه اول مرا ببخشید و حلال کنید از اینکه برای تو همسر خوبی نبودم و پسرای فرزند تو پدر خوبی، مرا ببخشید که نتوانستم در زندگی آن طوری باشم که شما به می‌خواهید، بعد از رفتن این بنده حقیر، امیدوارم که در زندگی موفق باشی.

با اینکه همسر خوبی برای تو نبودم ولی این را بدان که شفاعت تو و فرزندم را در پیش خداوند آرزو خواهم کرد. در آخر مرا ببخشی از اینکه اینقدر بدخط پر است مطلب نوشتم زیرا وقت دیر است و همه در حال خداحافظی و رفتن می‌باشند و نمی‌دانم برایت چه بنویسم؟...

خداحافظ شما بنده حقیر احمد عادلی

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس

2. نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

خاطرات دفاع مقدس

پیغام رسان شهادت

پیغام رسان شهادت

پدر شهید "علی‌اکبر طحانی" می‌گوید: «از جبهه شنیده بود علیرضا برادر کوچکش شهید شده است، فرمانده‌اش گفته بود که برو به خانواده‌ات خبر بده. به خانه آمد ناراحت بود، مادرش پرسید: علی‌اکبر چیزی شده؟ جواب داد: مادر کمرم درد می‌کند.»
احترام به پدر

احترام به پدر

پدر شهید "حسین بغدادی" می‌گوید: «روزی قرار بود باهم به باغ برویم. موتوری داشتیم، به حسین گفتم: پسرم تو با موتور به باغ برو. گفت: نه بابای عزیزم. من می‌توانم پیاده بیایم، شما با موتور بیایید.»
نامه‌ای از راه‌های پُر پیچ و خم کردستان

نامه‌ای از راه‌های پُر پیچ و خم کردستان

شهید"قهرمان آدیگوزلی" در نامه‌ای خطاب به برادرش می‌نویسد:«برادر جان ببخشید نامه برای شما ننوشته بودیم. این نامه در کوه‌ها، دره‌ها و راه‌های پر پیچ و خم برای شما ارسال می‌کنم.»
نامه‌ای از جنس دلتنگی

نامه‌ای از جنس دلتنگی

شهید"حسین غلام‌پور" در نامه‌اش بیان می‌کند:«راستش خیلی دلم برای شما تنگ شده است و آرزو می‌کنم هر چه زودتر به دیدار شما بیایم.»
محمود خواب شهادتش را دیده بود

محمود خواب شهادتش را دیده بود

همسر شهید "محمود نسایی" می‌گوید: «بار آخری که محمود برای مرخصی آمده بود، برایم از خوابی دیده‌ بود، با گروهی از همسنگرانم به شهادت می‌رسم. من بسیار ناراحت شدم.»
شهادت لباس دامادی من است

شهادت لباس دامادی من است

مادر شهید "حسین پازوکی" می‌گوید: «یک بار هم سر صحبت را باز کردم و از ازدواج و انتخاب دختر مناسب برای زندگی آینده‌اش حرف زدم؛ اما همان موقع لبخند زد و گفت: خدا شاهد است مادر! شهادت هزار مرتبه بهتر از داماد شدن و عروسی کردن است.»
رضایت‌نامه مجوز عبور علیرضا شد

رضایت‌نامه مجوز عبور علیرضا شد

مادر شهید "علیرضا جلیلی سیارمشهد" می‌گوید: «به خاطر سن و سال کم علیرضا اجازه رفتن به جبهه را به او نمی‌دادند و او تصمیم با گرفتن رضایت‌نامه از من به جبهه برود.»

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

سردار شفیع زاده اولین نفری بودند که با آقا مهدی باکری اوایل جنگ و در زمان محاصره آبادان یک خمپاره 120 برداشتند و در...

Category: دفاع مقدس

شهید موسی درویشی نخل ابراهیمی در ششم اردیبهشت 1308 در جزیره هرمز متولد شد. از مهمترین کارهایی که شهید درویشی سخت...

Category: دفاع مقدس

سخنرانی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر ابوترابی در شب شهادت امام موسی کاظم (ع) در جمع آزادگان

Category: دفاع مقدس