Saturday, 23 October 2021
شناسه خبر:5649

شهید فتوکیان از مسئولیتش در جبهه می‌نویسد

  • انداز قلم

شهید "حسن فتوکیان" در نامه‌اش می‌نویسد: «پدر جان؛ هم اکنون راننده ماشین جیپ هستم و الان صبح تا غروب با ماشین هستم و وقت برای انجام کارهای روزمره‌ام را ندارم.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید حسن فتوکیان، یادگار «سید هادی» و «فاطمه» در نهم آبان ماه 1342 در شهر «رامسر» چشم به دنیا گشود.

وی در دوران دفاع مقدس پا به عرصه جهاد و دفاع نهاد و در میمک حماسه‌ها آفرید و در سیزدهم مردادماه 1366، به شهادت رسید. پیکر پاکش در گلزار شهدای گرمدره نمادی از ایثار و شهامت در راه وطن است.

فرازی از نامه شهید

به خدمت پدر و مادر عزیزم سلام

با تقدیم سلام و سلامتی شما را از درگاه ایزد متعال خواهانم و انشاالله که حالتان خوب باشد و هیچ‌گونه نگرانی و ناراحتی نداشته باشید و باری بخواهی از احوالات اینجانب پسر خود حسن باخبر باشيد الحمدالله سلامتی برقرار است و هیچ ملالی در این بین نیست و فقط از دوری شما می‌باشد و انشاالله آن هم به زودی به خواست خداوند متعال برطرف می‌شود و دیدارها تازه می‌گردد.

پدر مادر عزیزم، من هم اکنون در همان گردان هستم و مشغول به خدمت هستم و پدر جان چون که رفیقم می خواست به تهران بیاید من نامه‌ای نوشتم تا در تهران پست کند و زودتر برسد و این نامه را در بیست و سوم فروردین ماه سال 1366 ساعت هفت صبح می‌نویسم.

پدر جان من در روز بیست و نهم فروردین ماه سال 1366 در اهواز رژه داریم و بعد از رژه معلوم نیست که به کجا ببرند و این نامه را در روز دوشنبه می‌نویسم که قرار است به راهپیمایی بروند بچه‌ها.

پدر جان هم اکنون راننده ماشین جیپ هستم و الان صبح تا غروب با ماشین هستم و من به ورزش زیاد نمی‌روم و صبح‌ها پیاده روی نمی‌روم. پدر جان، من دیگر عرضی ندارم به جز سلامتی شما دوستدار همیشگی شما حسن.

بلبل اگر در قفس باشد دلش هوای چمن دارد *** غریبم و در این صحرای اهواز دلم هوای وطن دارد

بیست و سوم فروردین ماه سال 1366

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس

2. نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

خاطرات دفاع مقدس

پیغام رسان شهادت

پیغام رسان شهادت

پدر شهید "علی‌اکبر طحانی" می‌گوید: «از جبهه شنیده بود علیرضا برادر کوچکش شهید شده است، فرمانده‌اش گفته بود که برو به خانواده‌ات خبر بده. به خانه آمد ناراحت بود، مادرش پرسید: علی‌اکبر چیزی شده؟ جواب داد: مادر کمرم درد می‌کند.»
احترام به پدر

احترام به پدر

پدر شهید "حسین بغدادی" می‌گوید: «روزی قرار بود باهم به باغ برویم. موتوری داشتیم، به حسین گفتم: پسرم تو با موتور به باغ برو. گفت: نه بابای عزیزم. من می‌توانم پیاده بیایم، شما با موتور بیایید.»
نامه‌ای از راه‌های پُر پیچ و خم کردستان

نامه‌ای از راه‌های پُر پیچ و خم کردستان

شهید"قهرمان آدیگوزلی" در نامه‌ای خطاب به برادرش می‌نویسد:«برادر جان ببخشید نامه برای شما ننوشته بودیم. این نامه در کوه‌ها، دره‌ها و راه‌های پر پیچ و خم برای شما ارسال می‌کنم.»
نامه‌ای از جنس دلتنگی

نامه‌ای از جنس دلتنگی

شهید"حسین غلام‌پور" در نامه‌اش بیان می‌کند:«راستش خیلی دلم برای شما تنگ شده است و آرزو می‌کنم هر چه زودتر به دیدار شما بیایم.»
محمود خواب شهادتش را دیده بود

محمود خواب شهادتش را دیده بود

همسر شهید "محمود نسایی" می‌گوید: «بار آخری که محمود برای مرخصی آمده بود، برایم از خوابی دیده‌ بود، با گروهی از همسنگرانم به شهادت می‌رسم. من بسیار ناراحت شدم.»
شهادت لباس دامادی من است

شهادت لباس دامادی من است

مادر شهید "حسین پازوکی" می‌گوید: «یک بار هم سر صحبت را باز کردم و از ازدواج و انتخاب دختر مناسب برای زندگی آینده‌اش حرف زدم؛ اما همان موقع لبخند زد و گفت: خدا شاهد است مادر! شهادت هزار مرتبه بهتر از داماد شدن و عروسی کردن است.»
رضایت‌نامه مجوز عبور علیرضا شد

رضایت‌نامه مجوز عبور علیرضا شد

مادر شهید "علیرضا جلیلی سیارمشهد" می‌گوید: «به خاطر سن و سال کم علیرضا اجازه رفتن به جبهه را به او نمی‌دادند و او تصمیم با گرفتن رضایت‌نامه از من به جبهه برود.»

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

هوانیروز کلید اصلی عملیاتها در دوران دفاع مقدس بود.

Category: دفاع مقدس

در یکی از عملیات ها بود که ما حدود 6 نفر بودیم و گرفتار حدود 300نفر از نیروهای عراقی شدیم، اما از آنجاکه خدا خواست...

Category: دفاع مقدس

شهید حسن شفیع زاده حس کرد که تنها با آتش توپخانه می توان توپخانه دشمن را از کا انداخت. وقتی که مظلومیت مردم،اسلام و...

Category: دفاع مقدس