Sunday, 05 December 2021
شناسه خبر:5684

نامه‌ای از جنس دلتنگی

  • انداز قلم

شهید"حسین غلام‌پور" در نامه‌اش بیان می‌کند:«راستش خیلی دلم برای شما تنگ شده است و آرزو می‌کنم هر چه زودتر به دیدار شما بیایم.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید حسین غلام‌پور، در تاریخ 1346 در شهرستان دماوند در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود .

در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تا سوم راهنمایی را در دماوند مشغول به تحصیل بود تا این که شهید بعلت مشکلات اقتصادی و کمک به وضعیت خانواده مجبور به ترک تحصیل شد.

شهید به دلیل علاقه زیاد به خدمت مقدس سربازی هنوز به سن مشمولیت نرسیده بود که به استقبال خدمت سربازی رفت و لباس مقدس آن را پوشید.

شهید غلام پور سه ماه در کرمان جهت آموزش و نوزده ماه در جبهه های حق علیه باطل انجام وظیفه نمود و بالاخره در عملیات کربلای 6 در منطقه سومار در دی ماه سال 1365 از ناحیه پا مجروح گردید و پس از دو ماه استراحت مجددا با روحیه ای قوی تر از اول دوباره به جبهه رفت و در تاریخ نوزدهم مرداد 1366 در منطقه میمک به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

زهرا خانم، مریم خانم

خدمت خواهر عزیزم سلام عرض می‌‌کنم و امیدوارم که حالت خوب باشد و هیچ کسالتی نداشته باشی. اگر از حال برادر خود حسین خواسته باشی، بحمدالله خوب است.

راستش خیلی دلم برای شما تنگ شده است و آرزو می‌کنم هر چه زودتر به دیدار شما بیایم. خواهر عزیزم جای من خوب است و شما هیچ ناراحت نباشید و امیدوارم که این دو سال خدمت را به پایان برسانم و دوباره به آغوش گرم شما باز گردم.

خواهرم این نامه را در روز پنج‌شنبه ساعت دو و سی دقیقه بعدازظهر که در سنگر برای شما می‌نویسم. دیگر عرضی ندارم به جز دوری شما‌. از قول من به آقا محسن سلام برسان و مریم خانم، زهرا خانم دا از قول من ببوس.

خداحافظ خداحافظ

حسین/ چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵/ امضا

 

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

شهید وزوایی: هدف این هست که به خواست خدا برویم و با پیروزی برگردیم. اما آنجایی که مشیت خدا باشد شهادت را مایه ی سعادت...

Category: دفاع مقدس

حاج حسین بصیر در سال 1322 در فریدونکنار متولد شد. اول شهريور ۱۳۴۱ براي انجام خدمت وظيفه به «تهران» اعزام شد.او با رژيم...

Category: دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس