Sunday, 05 December 2021
شناسه خبر:5685

نامه‌ای از راه‌های پُر پیچ و خم کردستان

  • انداز قلم

شهید"قهرمان آدیگوزلی" در نامه‌ای خطاب به برادرش می‌نویسد:«برادر جان ببخشید نامه برای شما ننوشته بودیم. این نامه در کوه‌ها، دره‌ها و راه‌های پر پیچ و خم برای شما ارسال می‌کنم.»

خاطرات دفاع مقدس

شهید قهرمان آدیگوزلی، یادگار «رسول» و «نوش آفرین» در هشتم تیر ماه سال 1345 در روستای قیصرق از توابع شهرستان سراب دیده به جهان گشود. تحصیلاتش را تا پایان دوره ابتدایی به تمام رساند و مشغول کار شد.

قهرمان در سن 18 سالگی لباس خدمت را اگاهانه به تن نمود و پس از طی دوره آموزشی در بیستم مهرماه سال1364 به منطقه شنویه کردستان اعزام شد. پس از 11 ماه جانفشانی در آن منطقه در مقابل نیروهای بعثی و اشرار منطقه دمکرات در کنار دیگر رزمندگان اسلام پاسداری نمود.

از آنجایی که تقدیرش شهادت رقم خورده بود این شهید گرانقدر در بیست و هشتم مردادماه سال 1365 بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

متن نامه شهید

با سلام و درود به آقا امام زمان(عج) و نایب برحقش امام امت خمینی بت شکن و با سلام فراوان به تمام رزمندگان پر توان اسلام و با درود فراوان بیکران به تمام شهیدان گلگون کفن اسلام به خصوص شهدای مظلوم کردستان.

نامه‌ام را شروع می‌کنم و می‌خواهم صحت و سلامت بوده باشید و زندگی را در زیر سایه رحمات خداوندی به خوشحالی و خرمی بگذرانید. برادر جان نامه پر مهر و محبت شما در بیست و سوم اردیبهشت ماه به دستم رسید و از رسیدن نامه شما بی‌نهایت خوشحال شدم، از جانب من هم نگران نباشید، نگرانی بنده فقط از طرف شما می‌باشد.

ما هم در پیرانشهر مشغول خدمت هستیم.

برادر جان ببخشید نامه برای شما ننوشتم، این نامه در کوه‌ها، دره‌ها و راه‌های پر پیچ و خم برای شما ارسال می‌کنم. برادر جان سلام من را به پدر، مادر، سلیمان، داود، محمد و علی‌اکبر برسان.

همچنین از قول بنده به خدمت تمام خانواده و فامیل‌ها سلام من را برسان. دیگر تا عرضی ندارم. خداحافظ شما عزیزان و خدا نگهدار شما باشد.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

چهارمین قسمت ازمجموعه اول روایت فتح؛گزارشی ازمجاهدت مخفیانه جهادسازندگی دوسال قبل ازعملیات والفجر۸

Category: دفاع مقدس

روایت هایی ناب از شخصیت و کارنامه سردار شهید ناصر کاظمی در کلام شهید امیر صیاد شیرازی، سرلشکر صفوی و سردار جلالی.

Category: دفاع مقدس

حاج حسین بصیر در سال 1322 در فریدونکنار متولد شد. اول شهريور ۱۳۴۱ براي انجام خدمت وظيفه به «تهران» اعزام شد.او با رژيم...

Category: دفاع مقدس