Wednesday, 27 September 2023
شناسه خبر:6219

آيا راضی هستی به جبهه بروم!

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

شهید «کاظم نجفی رستگار»، یادگار «علی‌اصغر» و «حاجیه» سوم فروردین ماه سال 1339 در شهرستان ری چشم به جهان گشود. تا دوم متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند. پاسدار بود. سال 1360 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور داشت. این شهید گرانقدر بیست و پنجم اسفند 1363 با سمت فرمانده لشکر سیدالشهدا در جزیره مجنون عراق بر اثر بمباران هوایی شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

روایتی خواندنی از همسر فرمانده شهید «حاج کاظم نجفی رستگار» را با هم مرور می‌کنیم:

حاج کاظم خيلي صحبت كرد و همان شب ساعت12 شب همراه عده اي از برادران به همراه فرمانده اسيرخود حاج احمد متوسليان به سوريه اعزام شدند و شهيد رستگار چهار ماه از زندگي خود را در لبنان گذراند بعد از چهار ماه تهران آمد مدت 18 روز در تهران بود.

يك روز بعدازظهر بود كه آمد گفت؛ همسرم تو خيلي فراغت مرا كشيده‌ايد من خيلي ترا اذيت كرده ام و تنها گذاشته ام اگر اجازه دهي من بروم منطقه آيا راضي هستي از من گفتم كي من نسبت به جبهه رفتن شما نارضایتي نشان دادم و باعقيده شما مخالفت كردم و هرچه فراغت سخت است بايد هر دو نفرمان تحملش كنيم و او با تبسمش حرف مرا تاييد كرد و قرار شد برود و بعد از چند روز مطلع شديم كه عملياتي بنام يا زينب شروع شده است.

بعد از 10 روزآمد و 3 روز تهران بود خيلي خوشحال بود مي گفت قربان جبهه هاي ايران قربان بسيجي هاي عاشق الله كه همه اش از صميم قلب حسين را صدا مي زدند او مي گفت در لبنان كه بوديم روحم پر مي كشيد براي جبهه هاي خودمان تا اينكه دوباره به منطقه رفت چند روزي بعد آمد و گفت مسئله اي برايم پيش آمده گفتم مي توانم كمكت كنم.

او گفت: در همه كار كمكم بودي ولي اينكار مسئوليتي است براي خودم كه من لايق آن نيستم حالا چند روزي وقت گرفتم كه به ملاقات امام هشتم بروم وموضوع را در ميان بگذارم چند روزي با هم به مشهد مقدس رفتيم و او صحبتهايش را كرد و وقتي از او پرسيدم كه اين مسئوليت چيست او حرف به حرف آورد و نگفت تا اينكه يكي از آشنايان از منطقه آمد و گفت رستگا رمسئول تيپ سيدالشهدا شده است.

بعد از مدتي كه از جبهه آمد يك روز براي مزاح من به او گفتم جناب فرمانده او با خشم و خروشان به طرف من آمد و گفت ديگر نشنوم اين كلمه را دفعه آخرت باشد بالاخره من با مشكلات زياد فراغت اين مرد بزرگوار را تحمل مي كردم و يكسال و شش ماه از ازدواج ما مي گذشت كه همسر شهيدم رستگار در تماسي كه با من داشت گفت آيا دوست داري همراه هم به مناطق جنگي بيايي گفتم بله او كه با موافقت اينجانب حقير روبرو شد و با خوشحالي منزلي را در نظر گرفت.

 

منبع: نویدشاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

مستند فرماهان به شرح سرگذشت اجمالی فرمانده لشکر 10 سیدالشهداء تهران «شهید حاج کاظم نجفی رستگار» می پردازد. شهید کاظم...

Category: دفاع مقدس

سید عبدالحسین عمرانی معلم شهیدی که کلاس درس و هیاهوی دانش آموزان را به هنگام باز شدن مدرسه ها رها کرد تا برای نسل های...

Category: دفاع مقدس

بخش اول مستند شهر مقاومت آثار جنایات دشمن بعثی در خرمشهر(خونین شهر) را به تصویرکشیده است.

Category: دفاع مقدس