Thursday, 28 September 2023
شناسه خبر:6627

ملاآقایی، جهادگر مخلص بود

  • انداز قلم
خاطرات دفاع مقدس

شهید «حجت الله ملاآقایی» یادگار «مردان(فوت 1398)» و «صغری» در سال 1338 در شهرستان ری به دنیا آمد. ایشان دانشجوی سال دوم دوره کارشناسی در رشته برق بود که در جهاد سازندگی مشغول کار شد و سپس از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت.

این سردار شهید گرانقدر در دوم آذر ماه 1366، با سمت فرمانده پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به صورت و سینه، به شهادت رسید. مزار وی در بهشت زهرای زادگاهش قرار دارد.

برادر حاج محمد كوثری فرمانده لشكر27 حضرت رسول(ص) درباره او می‌گويد: ملاآقايی همواره يكی از اميدهای پيروزی در عمليات‌های دشوار مهندسی بود.

جهادگر خستگي ناپذير سردار شهيد حجت ملاآقايی در طي مدتي كه زمام فرماندهي را عهده‌دار بود با اجراي طرحها و برنامه هاي كوتاه و بلندمدت منشاء خدمات ارزشمندي در اين گردان گرديد او در سايه ايمان و اخلاص عشق به شهادت و حرّيت از دوران زندگي سراسر مجاهدت خويش كارنامه اي درخشان به يادگار نهاد كه مملو از افتخار و مباهات است.

او با شجاعت و از خودگذشتگي و با درايت و تدبير در عملياتهاي پيروزمندي چون: والفجر3-8 عاشورا- كربلاي1-2-3-4-5-8 و..... بارها دشمن زبون را در محاصره خاكريزها قرار داد و پوزه او را به خاك مذلت ماليد.

شهيد ملاآقايي براي مجاهدت در راه خدا روز و شب نمي شناخت و با تمام وجود در مسلخ عشق معناي واقعي يك جهادگر مخلص را در صحنه هاي پيكار و خون به تصوير مي كشيد شبهاي تاريك و آتش باران ام القصر و ابهاي خونين و باتلاقهاي جزيره مجنون، شاهد رشادت و دلاوري هاي آن مرد وارسته و به خدا پيوسته است زمين و خاكهاي گرم كربلاي جنوب ايران و سنگلاخ هاي غرب كشور و قله هاي منطقه عملياتي مهران و حاج عمران بارها بوسه بر پاهاي استوار آن ابرمرد و مجاهد نستوه زده است.

 

منبع: نوید شاهد

Post comment as a guest

Comments | Add yours
  • No comments found

همراه با شهدا

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده: از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند

سردار شهید حسین دهقانی پوده دهم فروردین ماه 1362 بر اثر شکنجه گروهک کوموله به شهادت رسید. زندگی نامه کامل شهید حسین دهقانی پوده به همراه متن وصیت نامه شهید را در ادامه بخوانید.از خدا بخواهید ریاست را در وجود ما بکشد و مسئولیت ایجاد کند
« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

« شهید حسین جعفری نجف‌آبادی» ؛ شهادت 62 بازگشت 74

شهید حسین جعفری نجف آبادی نوزدهم دی ماه 1365 در عملیات کربلای5، منطقه شلمچه شهید شد و پیکرش در منطقه ماند.
نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

نگاهی به زندگینامه شهید جمال خانی مقدم

شهید جمال خانی مقدم بیست و سوم خرداد ماه 1367 در عملیات بیت المقدس 7 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه پهلو به شهادت رسید.
نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

نگاهی به زندگینامه شهید عباس امیری

شهید عباس امیری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر علم آموزی به عنوان رمز توسعه جهان اسلام، گفته است: معلمان در تربیت دانش آموزانی معتقد و علاقمند به اسلام بیش از پیش تلاش کنند.
نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

نگاهی به زندگینامه شهید محمد بهراميه

محمد بهرامیه هجدهم شهریور ماه 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل گردید.

مجموعه فیلم

شهید خندان در روز 28 آذر 1362 برابر با اربعين حسيني ، در مرحلة سوم عمليات (( والفجر 4 )) در ارتفاعات (( كانيمانگا )) ،...

Category: دفاع مقدس

شهید حاج قاسم میر حسینی در سال 1365 در شلمچه و در عملیات کربلای 5 پس از ساماندهی نیروها در حین عملیات بر اثر اصابت تیر...

Category: دفاع مقدس

خاطرات سهیلا فرجام فر، از دوران دفاع مقدس

Category: دفاع مقدس