دوشنبه, 03 آذر 1399
شناسه خبر:3590

حاج احمد هر لحظه آماده شهادت است

  • انداز قلم

همزمان با آغاز سلسله نبردهاى بهارى ۱۳۶۰ احمد، خبر رسید که نماینده حضرت امام در شوراى عالى دفاع و امام جمعه تهران؛ حضرت آیت الَّله خامنه اى، قرار است به قصد بازدید از مناطق عملیاتى غرب، دیدارى هم از جبهه مریوان داشته باشند.

مقالات و تحلیل ها

همزمان با آغاز سلسله نبردهاى بهارى ۱۳۶۰ احمد، خبر رسید که نماینده حضرت امام در شوراى عالى دفاع و امام جمعه تهران؛ حضرت آیت الَّله خامنه اى، قرار است به قصد بازدید از مناطق عملیاتى غرب، دیدارى هم از جبهه مریوان داشته باشند. در اواخر فروردین سال ۶۰ ، ایشان وارد مریوان شدند.

احمد متوسلیان با ارادتى زایدالوصف از نماینده امام استقبال کرد و طى جلسه اى مفصل در محل ساختمان روابط عمومى سپاه مریوان اهم دستاوردهاى رزمندگان تحت امر خود در نبردهاى اخیر و وضعیت استقرار و آرایش واحدهاى تابعه سپاه یکم نیروى زمینى ارتش بعث در ۱۲۰ کیلومتر حوزه استحفاظى سپاه مریوان در نوار مرزى – از جنوب دهانه دره شیلر تا شمال نوسود – را به استحضار حضرت آیت الَّله خامنه اى رساند.

این دیدار به حدى براى حضرت آیت الَّله خامنه اى تأثیرگذار بود که معظم له پس از مراجعت به تهران، در جریان نخستین مراسم نماز جمعه، طى خطبه دوم، ضمن افشاگرى پیرامون خباث هاى مدعیان روشنفکرى و تخصص و سران گروهک هاى ضدانقلاب، دفعتاً از احمد متوسلیان، رنج ها و رشادت هاى او، در جایگاه یکى از میلیون ها جوان مؤمن و انقلابى این مرز و بوم در نبرد با دشمنان داخلى و متجاوزین خارجى یاد کرد و فرمود:

… «جوان پاسدارى را در مریوان دیدم که با صد و هشتاد نفر از تهران بلند شده، دو سال قبل رفته جبهه، امروز از آن صد و هشتاد نفر، فقط او و دو نفر دیگر زنده اند، بقیه شهید شده اند. او هم هر لحظه آماده شهادت است! {تکبیر پرشور نمازگزاران}.

احاطه مقام معظم رهبري به متون ادبياتي و رمان و نمايشنامه نويسي از موضوعات جذابي است كه همواره طرفداران بسياري را به همراه داشته است.ديدار رهبر معظم انقلاب با شعرا، نويسندگان و كارگردانان كه همراه با تسلط حضرت آيت الله خامنه اي به اصول ادبي و هنري بود از جمله مواردي است كه نكات ريز و ظريف مد نظر رهبر انقلاب را به عنوان عالي ترين مقام جمهوري اسلامي بر خردترين موضوعات ادبي و اجتماعي و فرهنگي نشان مي دهد. به دنبال انتشار كتابي با نام «دسته یك » درباره دفاع مقدس، حضرت آيت الله خامنه اي پس از مطالعه اين كتاب واكنش و عكس العمل جالبي از خود نشان مي دهند.

اين كتاب كه درباره حاج احمد متوسليان و شهيد وزوايي نوشته و منتشر شده است پس از آنكه براي مطالعه به رهبر معظم انقلاب داده مي شود ايشان پس از خواندن كتاب در گوشه آن مي نويسند؛«در مورد اين دو نفر صحنه هاي زيادي وجود دارد اما ما رمان نويس خوبي نداريم كه آنها را مكتوب كند».

گفتني است كه حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار 24 آذر خود از دانشگاه علم و صنعت با اشاره به عكس حاج احمد متوسليان كه بر ديوار سالن نقش بسته بود، فرموده بودند: «من از نزد كي اين سردار عالي مقام، جاويدنشان، حاج احمد متوسليان را مي شناختم و روحيه و كار و تلاش او را مي ديدم. او يکي از برجستگان دفاع مقدس بود و به نظر من خواندن شرح حال اين برجستگان، درس هاي زيادي را به دانشجويان مي آموزد».

 

 

منبع:

1. ماهنامه فرهنگی شاهد یاران/ شماره 81

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد