جمعه, 03 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:3991

عملیات بازی دراز نخستین عملیات نیمه گسترده در دفاع مقدس بود

  • انداز قلم

سردار ناصر باباخانی گفت: عملیات بازی دراز نخستین عملیات نیمه گسترده‌ای بود که در ماه‌های ابتدایی دفاع مقدس توسط نیرو‌های مسلح در منطقه سرپل ذهاب برروی ارتفاعات مهم و استراتژیک طرح ریزی و از تاریخ یکم اردیبهشت ۱۳۶۰ اجرا شد.

مقالات و تحلیل ها

سرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه در خصوص سالگرد عملیات بازی دراز اظهار داشت: در آستانه سالگرد عملیات بازی دراز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و رزمندگان جان برکف اسلام و غیور مردانی که در ارتفاعات بازی دراز در آن دوران سخت با اعتقاد و عشق به انقلاب و میهن به متجاوزان بعثی یورش بردند و جان خود را تقدیم اسلام نموده را گرامی می داریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: عملیات بازی دراز نخستین عملیات نیمه گسترده ای بود که در ماه های ابتدایی دفاع مقدس توسط نیروهای مسلح در منطقه سرپل ذهاب برروی ارتفاعات مهم و استراتژیکی طرح ریزی و از تاریخ یکم اردیبهشت 1360 اجرا شد.

وی در ادامه افزود: در این عملیات رزمندگان اسلام با شجاعت و شهامت تمام با کمترین امکانات و تجهیزات جنگی و بدون جاده مواصلاتی و پشتیبانی، از ارتفاعات صعب العبور و سخت با قله های بلند و شیب تند و صخره ای در دل تاریکی شب به دشمن حمله کردند.

سردار باباخانی بیان داشت: در عملیات بازی دراز ضمن گرفتن تلفات زیادی از دشمن تعدادی از قله های این ارتفاعات که محل مناسب و اثرگذار برای دیده بانی دشمن بود بعد از چند بار پاتک دشمن بعثی و دست به دست شدن به تصرف نیروی خودی در آمد  و اما چندین سال است که به یاد قدردانی از ایثار و از خود گذشتگی شهیدان و شجاعت و شهامت رزمندگان دلیر آن دوران هرساله در هفته اول اردیبهشت ماه سالگرد این عملیات غرور آفرین توسط مردم عزیز سراسر کشور به مدت دو روز در شهر سرپل ذهاب تجمع و در یک حرکت هماهنگ و با شکوه و مثال زدنی مسیر بازی دراز تا یادمان شهدای گمنام پیاده طی می نمایند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: امسال به دلیل رعایت حال مردم عزیز و شهید پرور و تبعیت از ستاد مبارزه با ویروس کرونا ضمن قدردانی از مردم شریف این حرکت بزرگ انجام نخواهد شد.

 

 

منبع:

1. خبرگزاری دفاع مقدس

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد