جمعه, 09 خرداد 1399
شناسه خبر:2972

برمی‌گردیم انار بچینیم

  • انداز قلم
کتاب دفاع مقدس

مجموعه «برمی‌گردیم انار بچینیم» شامل چهار فیلمنامه با عناوین «برمی‌گردیم انار بچینیم»، «از آسمان»، «روبان سیاه» و «در پوست نهنگ» است. محتوای این چهار اثر درباره دفاع مقدس است. نخستین فیلمنامه این مجموعه درباره زندگی سردار شهید کاظم رستگار، فرمانده لشگر 10 سیدالشهدا (علیه السلام) است.

معرفی کتاب

این فیلمنامه در اصل در سال 1387 برای یک قسمت از یک سریال 30 قسمتی تلویزیونی به تهیه‌کنندگی قاسم جعفری، نوشته شد. برنامه بر این بود که این سریال با 30 کارگردان و نویسنده مختلف تهیه شود، که متاسفانه این پروژه تعطیل شد.

فیلمنامه «از آسمان» قصه دیده‌بانی است که با وجود مدت بسیاری از اتمام جنگ هنوز هم به دیده‌بانی خود ادامه می‌دهد. قصه فیلمنامه «در پوست نهنگ» نیز روایتگر جنگ دریایی ایران در خلیج فارس است. «روبان سیاه» نیز قصه یک خبرنگار در جنگ است. این فیلمنامه در دو سال گذشته جایزه قلم طلایی در ادبیات دفاع مقدس را به خود اختصاص داد.

مجموعه فیلمنامه‌ «برمی‌گردیم انار بچینیم» با شمارگان هزار نسخه، 192 صفحه و بهای 7600 تومان و همچنین دیگر مجموعه فیلمنامه این نویسنده نیز با عنوان «هشت دقیقه پایانی» در تعداد هزار نسخه، 64 صفحه و بهای سه هزار تومان از سوی انتشارات نظری روانه کتابفروشی‌ها شده‌اند.

 

در پیش گفتار کتاب می خوانیم:

مشخصات کتاب:

 

 

 

منبع: fatehan.ir

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد