یکشنبه, 28 دی 1399
شناسه خبر:4688

نیمه پنهان ماه 5 _ شهید زین‌الدین به روایت همسر

  • انداز قلم
گفتگو

کتاب «نیمه پنهان ماه: زین‌الدین به روایت همسر»، ماجرای سه سال زندگی مشترک شهید زین‌الدین و همسرش است؛ زندگی‌ایی که مانند یک خواب کوتاه و شیرین گذشت.

کتاب «نیمه پنهان ماه: زین‌الدین به روایت همسر»اثر بابک واعظی است که برای نخستین بار در سال 1382 چاپ شده است.

مهدی زین‌الدین 18 مهرماه سال 1338 متولد شد و در 31 خرداد سال 1361 با منیره ارمغان ازدواج کرد و در 27 آبان سال1363 به شهادت رسید.

این کتاب ماجرای دوران سه سال زندگی مشترک شهید زین‌الدین و همسرش در سال‌های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است. مطالب این کتاب از منیره ارمغان نقل شده است.

در‌ آغاز کتاب، زندگی مشترک آن‌ها از دیدگاه نویسنده اینگونه بازگو شده است: «زندگی با مهدی برای او یک خواب بود؛ خوابی کوتاه و شیرین. در بعدازظهر بلند تابستان جنگ. فقط خاطره‌هایش، آن چیزی‌هایی که آدم‌ها بعدا یادش می‌افتند و حسرتش را می‌خورند باقی مانده بود. شاید هم همه‌ این مدت خواب او را می‌دیدند. از آن خواب‌هایی که وقتی آدم می‌بیند توی خواب هم می‌خندد. خوابی غیر منتظره، خواب زندگی با یک فرشته.»

نویسنده در کتاب «زین‌الدین به روایت همسر» روند زندگی کوتاه اما پرخاطره منیره ارمغان را به تصویر می‌کشد.

در صفحه 21 کتاب آمده است:

«بعضی وقت‌ها چند هفته ازش خبری نمی‌شد. می‌رفت شناسایی. معمولا قبلش تلفن می‌زد و می‌گفت که فعلا نمی‌تواند بیاید یا شاید نتواند تماس بگیرد. همین که نفسش می‌آمد برای من بس بود. همین که بفهمم یک جایی روی زمین زنده است و دارد نفس می‌کشد.گاهی برایم چیز‌هایی می‌نوشت. مثلا این که «تنهایی موهبتی الهی است.» با ماژیک درشت می‌نوشت و می‌زد به دیوار اتاق و در این باره با هم حرف می‌زدیم.»

چاپ نهم کتاب «زین‌الدین به روایت همسر شهید» که در سال 1389 و 55 صفحه با شمارگان 2200 نسخه از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

 

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد