شنبه, 01 مهر 1402
شناسه خبر:6579

شهید سید رضا پاک نژاد از شهدای هفتم تیر _ تلفیق علم و عمل و ایمان در زندگی شهید دکتر پاک نژاد

  • انداز قلم
رزمندگان شهید

سیدرضا پاک‌نژاد سال 1303 در شهرستان یزد متولد شد. وی در پزشکی و بررسی علوم و معارف اسلامی 110 جلد کتاب تألیف کرده که مهمترین آنها «اولین دانشگاه و آخرین پیامبر» است که تا کنون 40 جلد آن به چاپ رسیده است.

زهرا سیمین دخت کنی همچون همسر شهیدش رضا پاک‌نژاد از سجایای اخلاقی برجسته‌ای برخوردار بود و برای بزرگ کردن و تربیت فرزنداشان که یادگان همسر شهیدش بودند بسیار تلاش کرد.

پاک‌نژاد در تمام مدت مبارزات روحانیت با رژیم شاه، علاوه بر خدمات اجتماعی در سنگر مبارزه، به دفاع از اسلام پرداخت. از یک سو با سخنرانی‌های ارشادی در دبیرستان‌ها و مجامع مذهبی، نسل جوان درس خوانده را با مبانی و ارزش‌های انسانی و انقلابی اسلام آشنا و از سوی دیگر با افشای رژیم، ماهیت پلید و منافقانه او را رسوا می‌کرد و همین امر سبب وحشت ساواک شد،

به طوری که دائماً مورد تهدید تلفنی ساواک قرار می‌گرفت و یک بار نیز به ساواک اصفهان فرستاده شد و پس از آزادی و ادامه مبارزات افشاگرانه، چند نوبت نیز به مرگ تهدید شد.

تلاش‌های او در راه احیای اسلام پس از انقلاب نیز بی‌وقفه و مستمر ادامه یافت تا اینکه در 7 تیر 1360 در جمع اعضای حزب الله به دیدار الله شتافت و در میان تشییع شکوهمند و دشمن شکن مردم یزد، در این شهرستان به خاک سپرده شد.

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد