شنبه, 01 مهر 1402
شناسه خبر:6600

شهيد عزيز عزيز گورك _ پشتکار مثال زدنی برای تامین مخارج زندگی

  • انداز قلم
رزمندگان شهید

شهيد عزيز عزيز گورك در سال1320 در روستای ازوم تاش چشم به جهان گشود. پدر و مادرش افرادي مذهبي و با ايمان و خداشناس بودند و در راستاي پيشبرد اهداف قرآني از هيچ چيز دريغ نداشتند .

به علت عدم امكانات مالي از نعمت خواندن و نوشتن محروم ماند. او در كنار پدرش با علوم ديني آشنايي پيدا كرد و در كارهاي كشاورزي تا سرحد امكان به پدرش كمك مي كرد. مدتی در مهاباد کارگری را تجربه نمود و بعد از چندی در سد مهاباد شروع به کار کرد، اما آنجا نتوانست جوابگوی نیازهای وی باشد.

به همین دلیل به تهران رفته و به کارگری پرداخت. پشتكار او به كار و تأمين زندگي مثال زدنی بود. شهید اخلاق پسنديده و اجتماعي داشت و هيچكس از ايشان كوچكترين گله اي نداشت.

به كسب فضائل ديني و خدمت به مردم مستضعف علاقه فراوان داشت. در سال1348 در مهاباد ازدواج کرد و با درايت و هوشي كه داشت چنان مصلحت ديد كه به كار صنعتي بپردازد.

به همين دليل در مهاباد به جوشكاري روي آورد و پس از چندي استادكاري ماهر شد و زندگي خود و خانواده اش را به خوبي تأمين کرد. حاصل ازدواج او چهار فرزند است.

در سال1357 در يك تظاهراتي كه در سردشت عليه رژيم طاغوت صورت گرفت شركت کرد و هنگامي كه تكبير بر لب داشت توسط عوامل رژيم شاه به شهادت رسید و آفتاب عمرش غروب کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

«هيچ كس حقي به اندازه شهداء بر بشريت ندارد.» (شهيد مطهري)

 

منبع: نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد