چهارشنبه, 10 خرداد 1402
شناسه خبر:2604

شهید سید‌عبدالرسول سادات

  • انداز قلم
شهدای ترور

شغل: پاسدار

تاریخ تولد: 7شهریور1340

محل تولد: فارس

تاریخ شهادت: 20آذر1360

محل شهادت: شیراز

 

شهید سید‌عبدالرسول سادات در تاریخ 7شهریور1340 در استان فارس متولد شد. از آنجایی که زادروزش مصادف با روز بعثت رسول اکرم (ص) بود، بدین مناسبت به این اسم نامگذاری شد. وی در سال ١٣۵٨ موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.

وی یک سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های مبارزاتی خود را همچون توزیع اعلامیه، نوشتن شعارهای انقلابی و شرکت در تظاهرات‌های ضدطاغوتی آغاز کرد و پس از پیروزی انقلاب نیز همچنان به فعالیت‌های انقلابی خود ادامه داد و از آنجایی که خود را پاسدار دیرینه خون شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌دانست، به عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

پسر عمویش به شهادت رسیده بود؛ به همین دلیل او را از طریق سپاه خوزستان به جبهه نمی‌بردند. او برای اینکه بتواند جبهه برود به شیراز آمده بود. مدت سه ماه بود که به شیراز منتقل شده و هدف نهائیش از آمدن به شیراز شهادت بود.

عبدالرسول یکی از پاسداران با وفای شهید آیت‌الله دستغیب بود که سرانجام در تاریخ ۲۰آذر۱۳۶۰ توسط منافقین، به همراه شهید محراب آیت الله عبدالحسین دستغیب و چند تن از یاران با وفایش تکه تکه شدند و این‌چنین شهید سیدعبدالرسول سادات در جوار آیت الله دستغیب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

منبع: باغ موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد