سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4305

شهید مجتبی محمدی _ خوشحالم در راه بهترین جلوه جهاد، یعنی شهادت، از دنیا میروم

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید مجتبی محمدی یادگار «محمد» یکم تیرماه 1340 در شهر زنجان دیده به جهان گشود. بعد از گذراندن دوران کودکی، با عزمی راسخ راهی سنگر علم و دانش گردید و دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را با موفقیت فراوان به اتمام رسانید و در سال 1360 موفق به اخذ مدرک دیپلم در رشته الکترونیک شد.

او که در دامان مکتب اهل بیت (ع) پرورش یافته بود و درس آزادگی را از مولایش امام حسین (ع) آموخته بود، برای دفاع از میهن، على رغم استعداد فراوان در درس و تحصیل، راهی جبهه‎های نبرد علیه متجاوزان عراقی گردید و سرانجام پس از رشادت های فراوان در تاریخ دوم خرداد ماه 1361 جان خود را فدای آزادی خرمشهر گردانید و به درجه والای شهادت نایل گشت.

فرازی از وصیت نامه شهید:

من مجتبی محمدی، فرزند محمد، متولد زنجان، خوشحالم که در راه بهترین جلوه جهاد، یعنی شهادت، از دنیا می روم. خوشحالم که از این دنیای مادی و حصار آن فرار می‌کنم و به سوى الله می‌شتابم.

انشاالله اگر خدا قبول کند من با هفتاد هزار شهید قبل از پیروزی انقلاب و هزاران شهید دیگر که در راه تثبیت جمهوری اسلامی کوشیدند، همراه هستم. خوشحالم که با شهیدانی چون بهشتی، باهنر، رجائی و دیگر شهدای انقلاب در یک جا هستم.

من از پدر و مادر و دیگر خویشان و دوستان می‌خواهم در مرگ من گریه نکنید، برایم دعا کنید، خدا گناهان مرا ببخشد، برایم نماز بخوانید، روزه بگیرید.

برادران و خواهران! اعتقاد کامل به انقلاب اسلامی و پیروزی آن تا انقلاب مهدی داشته باشید. هیچ وقت امام خمینی و یاران او را فراموش نکنید.

گران فروشان، سرمایه داران، فئودال ها، دشمنان انقلاب هستند، آنها را رسوا کنید و نابودشان سازید.

 

 

منبع:

1. قدسیان قدس (زندگی‌نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد