پنج شنبه, 06 مهر 1402
شناسه خبر:4311

آرزوی شهید گیلانی برای فرزندانش؛ راهم را ادامه دهید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید حیدر گیلانی یادگار «شبانعلی» پنجم خرداد ماه 1327 در روستایی از توابع شهرستان آمل متولد شد. از آنجا که پدر شهید برای کسب روزی همواره به تهران در رفت و آمد بود، او به همراه خانواده اش راهی تهران شده و در محله‌ای به نام خیابان غفاری سال های نوجوانی و جوانی سپری کرد.

شهید گیلانی پس از وارد شدن به مدرسه تحصیلات خود را با موفقیت به پایان رسانیده و بعد از اتمام تحصیلات متوسطه در سال 1347 وارد دانشکده نیروی هوایی شد و بعد از دو سال آموزش، به شیراز منتقل گشت. در همین دوران ازدواج نمود که پنج فرزند از ایشان به یادگار مانده است.

شهید گیلانی در پیروزی انقلاب اسلامی، همانند دیگر مردم مسلمان نقش آفرینی نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با آغاز جنگ تحمیلی، این شهید گرانقدر نیز، همانند دیگر ارتشیان دلاور ایران زمین، راهی جبهه‌های نبرد گردید و سرانجام در بیست و هشتم مرداد ماه 1367 با شرکت در عملیات مرصاد و در منطقه سردشت کردستان، پس از دلاوری‌های فراوان، به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

فرازی از وصیت نامه شهید:

پس از تقديم عرض سلام و شکرگزاری ایزدمنان و بازهم سپاس پروردگار بزرگ را که در زمانی زندگی می‌کنم که در پوشش ولایت و حکومت اسلامی می‌باشم و این بنده کوچک خداوند متعال در مبارزه عليه استکبار جهانی و نوچه پست او صدام اگر لیاقت شهادت را داشتم از همه بازماندگان می خواهم مخصوصا فرزندانم که راه اسلام و ولایت و خط امام بزرگوار را ادامه دهند.

دنیا ایستگاهی بیش نیست و پلی است که بایستی عبور کرد و به دنیای آخرت سفر نمود همین طور که همه شما میدانید همیشه سفارش من به شما اسلام، نماز و روزه و اخلاق پسندیده مکتب اسلام بود و سعی خودم هم همیشه همین بوده است.

آرزوی من همیشه این بوده که فرزندانم راه مرا ادامه بدهند و پیروی مکتب اسلام و خط سرخ ولايت باشند که برای این ولایت خونهای زیاد ریخته شده است. قلم من بیش از این قاصر است و خودم را لایق این نمی دانم که از مکتب و ولایت چیزی بتوانم بنویسم.

حیدر گیلانی/ شانزدهم مرداد ماه 1367

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد