سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4344

شهید دانشجو مجید کولانی _ با نفس خود جهاد کنید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید دانشجو «مجید کولانی» یادگار «حسین» ششم خرداد ماه 1345 در اسلام آباد غرب دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی وارد مدرسه شد و تحصیلات خود را تا زمان اخذ دیپلم، با موفقیت سپری کرد سپس با موفقیت در کنکور سراسری، در رشته برق قدرت آموزشکده انقلاب اسلامی، مشغول به تحصیل شد.

همزمان با تحصیل، با عضویت در بسیج دانشجویی دانشگاه چندین بار داوطلبانه راهی جبهه های نبرد علیه متجاوزان بعثی شد و از سال 1363 تا 1366 در جبهه های خرمشهر، جزایر جنوب، خلیج فارس و غرب کشور حضور به عمل آورد. سرانجام این شهید والامقام پس از رشادت های فراوان، در تاریخ پنجم فروردین سال 1367 در منطقهى شيخ صالح، به مقام شامخ شهادت نایل گشت.

فرازی از وصیت نامه شهید

بنا به وظیفه چند کلمه ای خدمت پدران و مادران عزیز عرض می کنم. آنانی که دم از اسلام میزنید و در ماه محرم آن چنان عزاداری می کنید و دائم می گویید که اگر من در آن روز بودم در کنارت می جنگیدم بگذارید فرزندانتان به ندای حسین گونه امام امت لبیک گویند و به جبهه بروند.

به خدا قسم مرگ در راه دین و ایمان خوب تر از هزاران مرتبه زندگی کردن زیر بار ظلم و جور است. خداوندا شيطان نفس را از ما دور کن و مگذار که ما تابع نفس شویم. بار الهی، قلب های مسلمین را روشن و منور گردان و نگذار شیطان ما را گمراه کند.

خداوندا مرا چون مولایم حسین (ع) سر جدا و پیکر جدا بمیران و خوشا به حال آنان که پرده های نفس را کنار زده و به حقیقت دست یافتند و وای بر ما که در زندان، غرق در مادیات جهان هستیم. لحظه ای در خود فرو رویم و بر اعمال خود گذر کنیم و ملک الموت را همیشه در نظر داشته باشم.

 

 

منبع:

1. قدسیان قدس (زندگی‌نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد