سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4361

شهید سعید جهانگیری _ از آرمان‌ شهدا دفاع کنید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «سعید جهانگیری» یادگار «عیسی» بیست و چهارم اردیبهشت ماه 1345 در محله‌ی مهرآباد جنوبی تهران دیده به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش با موفقیت به پایان رساند. در سال 1357 به همراه خانواده‌اش به شهر قدس مهاجرت کرد و مقاطع راهنمایی و دبیرستان را در شهرقدس به اتمام رساند.

در کنکور سراسری شرکت کرده و موفق به قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و در رشته مکانیک شد. اما به علت تهاجم بعثيون عراقی به مرزهای میهن اسلامی، راهی جبهه شد. هفده ماه از زمان پوشیدن لباس مقدس سربازی می‌گذشت که در در بیست و ششم شهریور ماه 1366 در منطقه‌ی سومار بر اثر اصابت ترکش خمپاره به مقام والای شهادت نایل آمد.

فرازی از وصیت نامه شهید:

پدر و مادر عزیزم، من برای دفاع از میهن و مردم شریف به جبهه ها رفتم و بسیار خوشنودم که در راه دین و اسلام با دشمنان می‌جنگم و از خداوند می‌خواهم مرا هم به فیض شهادت برساند و از شما می‌خواهم هرگز در غم من اشک نریزید و هرگز شهیدان را فراموش مکنید.

آنان که برای آسایش فردای مردمان خود را از جان و مال و عزیزانشان گذشتند و سعی کنید از این انقلاب پاسداری کنید و آرمانهای این جنگ و اسلام را از یاد نبرید. باشد که فرزندان فردای این مرزوبوم، با موفقیت در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی، این همه ایثار و فداکاری را پاس بدارند.

 

 

منبع:

1. قدسیان قدس (زندگی‌نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد