سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4363

شهید جعفر قوشچی _ مادر تو باید الگو باشی

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «جعفر قوشچی» یادگار «آقاخان» هفتم فروردین ماه 1347 در روستای حصارطهماسب از توابع شهرستان ملارد در خانواده‌ای متدین و مذهبی به دنیا آمد. وی دانش آموز دوم راهنمایی بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در نوزدهم اردیبهشت ماه 1361 در عملیات غرورآفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای شهرستان زادگاهش قرار دارد.

متن وصیت نامه شهید

«به نام الله»

درود بر رهبرم که نجات دهنده ما جوانان و اسلام و ایران گردید تا توانستیم راه را از چاه و صراط مستقیم را تشخیص بدهیم و حال با آگاهی کامل جهاد را برگزیدم تا فی سبیل الله و عاشقانه به سوی راه خداوند متعال بشتابم.

با آگاهی قدم در راه اسلام بگذارید

ای دوستان من، متاسفم که بعضی از شماها چشم بسته در چاه افتاده اید؛ بیایید با چشم باز به انقلابتان و اسلامتان بنگرید تا از گناه نجات پیدا کنید و اما پدر عزیزم؛ درود بر تو که پسری چون من را قربانی خدا کردی!

و درود بر تو ای مادر عزیزم؛ آفرین بر شیری که بر دهانم نهادی تا رگهایم قوت بگیرد و درخت اسلام را آبیاری کند. اما شما ای ملت شهید پرور؛ من حقیرتر و کوچکتر از آن هستم که پیامی برای شما بدهم.

حماسه‌هایی به رنگ خون

اما بدانید در صحرای کربلای ایران یعنی خوزستان، جوانان با ایمان و از جان گذشتهِ ما، حماسه‌های بزرگی می‌آفرینند و بر ماست که این بار سنگین را بر دوش بکشیم؛ چرا که معلم شهیدمان دکتر علی شریعتی گفته است: «آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنها که مانده اند باید کار زینبی کنند و گرنه یزیدیند.»

هدف ما رسیدن به رضای خداوند است

پس شما در طول زندگیتان سعی کنید امام عزیزمان خمینی بت شکن را یاری کنید و مبادا تنها بگذارید. چرا که هدف ما رضای خداوند و راه امام عزیزمان است. و اما ای پدر عزیزم! برای من گریه مکن و لباس عزا نپوش تا روحم آسوده تر و شادتر باشد.

مادرم؛ همیشه با لبی خندان مرا یاد کن

ای مادر عزیزم؛ از زحمات شما که در سالیان دراز برایم کشیدی تشکر می کنم و تو را تحسین می‌کنم و از تو می‌خواهم که چون کوه استوار باشی و همیشه با لبی چون غنچه خندان مرا یاد کنی و همیشه زینب وار زندگی کنی تا سر مشقی برای مادران دیگر باشی.
مرگ بر دشمنان اسلام و درود بر امام خمینی رهبر کبیر ایران. سلام و صلوات بر تمامی شهدای اسلام از صدر اسلام تا انقلاب حضرت امام خمینی.

والسلام. جعفر قوشچی

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد