سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4402

شهید علی اصغر موج‌باف‌ها کچویی _ "خدا" تکیه‌گاه امنی برای زندگی انسان است

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «علی اصغر موج‌باف‌ها کچویی» یادگار «حسن» و «بتول» بیستم بهمن ماه 1344 در روستای جوادآباد از توابع شهرستان ورامین به دنیا آمد. وی دانش آموز دوم متوسطه بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. ایت شهید گرانقدر در دهم اردیبهشت ماه 1361 در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید:

«وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلکن لَا تَشْعُرُونَ»

و آن کسی را که در راه خدا کشته شده مرده مپندارید بلکه او زنده ابدی است و همه شما این حقیقت را نخواهید یافت.

به نام خداوند بخشاینده مهربان و به نام یاری دهنده مومنین و مسلمین و مستضعفان جهان و با درود فراوان به رهبر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و درود بر شهیدانی چون بهشتی و رجایی و باهنر و دستغیب و مطهری و مدنی و دیگر شهیدان انقلاب اسلامی که این انقلاب خونین مدیون خون همین شهیدان می‌باشد که جانشان را فدای اسلام و قرآن کردند.

مسئله جنگ

در این زمان حساس که انقلاب اسلامی ایران همچنان با گام نهادن در عرصه میدان مبارزه علیه استعمارگران و استکبار جهانی و منافقین به حرکت خود ادامه می‌دهد ما با مسئله بسیار مهمی روبه رو هستیم که آن مسئله جنگ است.

ابر قدرت‌های شرق و غرب از انقلاب اسلامی ایران به ستوه آمده و این انقلاب با نفوذ در کشورهای تحت سلطه در حال صادر شدن می‌باشد و تمام ما وظایف بسیار مهم و مسئولیتهای سنگینی به عهده داریم.

تکیه‌گاه "خداوند" است

برادران و خواهران گرامی غیر از خدا را نمی‌شود تکیه‌گاه قرار داد زیرا غیر از خدا اگر تکیه گاه قرار گیرد سست و بی پایه است باید هر کاری که می‌کنیم فقط و فقط برای خدا باشد و در هر زمان و مکانی خدا را فراموش نکنیم که به گفته مطهری: پست‌ترین زندگی آنست که در آن خدا فراموش شود انسان مومن به خدا ناگزیر از درگیری و مبارزه با دشمن است و با پذیرفتن ایدئولوژی پویای اسلام و اعتقاد به اصول پایدار آن باید برای حفظ آنها با مشکلات و پیش آمدهای ناگوار مبارزه کند و در مقابل مشکلات مقاومت نماید همه ما باید در این زمان در برابر مشکلاتی که انقلاب اسلامی برای ما فراهم آورده صبر و پایداری کنیم که خدا صابرین را دوست دارد.

«وَمِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ»

«و بعضی از مردمانند که از جان خود در راه خدا در گذرند و خدا دوستدار چنین بندگان است.»

رسالتی سنگین بر دوش ماست

من در برابر رسالت و مسئولیتی که در برابر انقلاب اسلامی که خونبهای هزاران شهید و مجروح و معلول است به جبهه رفته ام و به جنگ علیه ضد خدا پرداخته ام و گام نهادن در این مسیر خدائی یک فرضیه می دانم و در این راه اگر دشمن را شکست دهیم پیروزیم و اگر کشته شویم پیروزیم چون شهید شده‌ام و به سعادت رسیده‌ام و در نزد خدا روزی می‌خورم.

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهید (محزن اداره کل بنیاد شهید شهرستان‌های استان‌تهران)

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد