سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4404

شهید سید عبدالوهاب شفیعی _ وصیت مناجات گونه عبدالوهاب

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «سید عبدالوهاب شفیعی» دوازدهم تیر ماه 1329 در یکی از روستاهای ساری چشم به جهان گشود. او که از یک خانواده ی مذهبی بود، در دوران کودکی وارد مکتب خانه شد و علوم قرآنی را فرا گرفت پس از آن به لحاظ نامساعد بودن اوضاع کشاورزی به تهران مهاجرت کرد و در شرکت نفت پارس مشغول به کار شد. او در دوران انقلاب اسلامی همراه با دیگر مردم، به نبرد با رژیم طاغوتی پرداخت.

پس از پیروزی انقلاب، به سپاه پاسداران پیوست و با آغاز جنگ تحمیلی، دفاع از میهن اسلامی را وظیفه‌ی خود دانست و راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از سی و دو ماه حضوری دلاورانه، مجروح شده و پس از بهبودی نسبی دیگربار، روانه‌ی جبهه شد و سرانجام یکم شهریور سال 1367 در جبهه‌ی بوکان به دست منافقان کور دل مورد اصابت تیر قرار گرفت و به درجه‌ی رفیع شهادت نایل گشت.

فرازی از وصیت نامه شهید:

خداوندا به رحمتت بر ما نظر کن که بندگان عاصیات چون من توانایی عدالت بر معاصی را نداریم و امیدواریم به رحمتت و يقين داریم که از کرم تو به دور است به کسی که به شرمساری معذور است جفا کنی.

خداوندا منادی رحمتت امام امت را که ندا سر داد که سعادت در جهاد است و باید کمر همت بست و با جهان خواران ستیز نمود را یاری کردیم و گفتار او را لبیک گفتیم. خداوندا مرا مشمول دعای بنده خلفت على (ع) که می گفت: الهي هب لي كمال الا نقطع علیک، گردان.

 

 

منبع:

1. قدسیان قدس (زندگی‌نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد