سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4467

شهید امیرحسین اعتمادیان _ سیره علی‌گونه داشته باشید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «امیرحسین اعتمادیان» یادگار «عسگر»  فروردین سال 1347 در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا اول راهنمایی ادامه داد و پس از آن نیز جهت کمک حال پدر در مغازه تراشکاری مشغول بود.

ایشان پیرمردها و پیرزن ها و حتی بچه ها را خیلی دوست می‌داشت. همیشه می‌گفت بچه ها را نوازش کنید و با آنها دعوا نشود. در رابطه با پیرزن ها و پیرمردها می گفت سعی کنید دستشان را بگیرید. در همسایگی پیرزنی زندگی می کرد که هر روز به او سر می زد و هر کاری داشت برایش انجام می داد و می گفت زمانی ما هم پیر می شویم. اگر ما الان به اينها بی احترامی کنیم فردا بدتر از اینها به سر ما می آورند.

وی به مادرش می‌گفت؛ برو آن پیرزن را که تک و تنها زندگی می کند بردار و بیا اینجا دور هم غذا اور نیم و اگر چیزی نیاز دارد به او بد میده. او به مسائل مذهبی خیلی علاقه  داشت، اگر در خانه کسی دیر نماز می خواند بسیار ناراحت می شد و همیشه می نشست و نصیحت می کرد و از زمان قیامت یادآوری می کرد و پس از آن از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سرباز وظیفه به خدمت سربازی اعزام و راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد. این شهید گرانقدر در سوم اردیبهشت ماه 1367 در منطقه حلبچه بر اثر اصابت ترکش دشمن بعثی عراق به سر و صورت به درجه‌ی رفیع شهادت نایل آمد.

گزیده‌ای از وصیت نامه شهید:

دست از نماز و دعا برندارید، احترام پدر و مادر را فراموش نکنید، رهرو راه شهیدان و امام خمینی باشید، خواهران عزیزم حجاب خود را حفظ کنید، برادران عزیزم شما باید پشت پدرم بایستید و تا جایی که می توانید دست نیازمندان را بگیرید و در درس‌ها و کارهایتان کوشا باشید. بعد از من شما باید این انقلاب را نگهدارید. اگر خبر شهادت من را آوردند امیدوارم گریه نکنید و هر وقت گریه کردید به یاد امام حسین(ع) گریه کنید.

 

 

منبع:

1. گنجینه شهدای بهارستان(زندگی‌نامه شهدای شهرستان بهارستان )

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد