سه شنبه, 08 فروردين 1402
شناسه خبر:4507

سردار شهید شعبان شجاع _ در برابر خون‌های ریخته شده احساس مسئولیت کنید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهرستان‌های استان تهران، سردار شهید «شعبان شجاع»، یادگار «مهدی» و «جواهر(فوت 1399)» یکم آبان ماه 1341 در روستای لزور شهرستان فیروزکوه چشم به جهان گشود. وی تا پایان دوره متوسطه در رشته ادبیات درس خواند و دیپلم گرفت و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در نهم مهر ماه 1361 در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه سومار به شهادت رسید.

مزار یادبود این شهید گرانقدر در گلزار شهدای زادگاهش می باشد.

وصیت نامه شهید

پدر و مادر عزیز، من چه می توانم برای شما بنویسم و چه سفارشی می توانم به شما بنمایم؛ این شما بودید که ماها را پرورش دادید. این شماها بودید که اسلام و قرآن را از دوران طفولیت به ما آموختید؛ این شماها بودید که ما را به امامان و پیامبران انس دادید؛ این شماها بودید که ما را به آئین مقدس اسلام آشنا کردید؛ چه می توانم بگویم.

به ملت می‌گویم که تحت رهبری امام امت خمینی عزیز پرچم اسلام را در سراسر جهان برافرازید و به جوانان می‌گویم که احساس مسئولیت در برابر خون‌هایی که ریخته شد بنمایند و خودشان را در پیشبرد انقلاب مسئول بدانند و به آنها می گویم که امروز مردن در تختخواب برای انسان ننگ است چرا که امام حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد.

حضرت عباس(ع) حضرت علی(ع) و تمام ائمه و تمام معصومین(ع) در راه مبارزه با کفار خونشان ریخته شد و عمرشان به پایان رسید و به مسلمانان می گویم که خودشان را در یک مبارزه همیشگی و پی در پی با ظلم و جور آماده ساخته و همگام با ملت‌های مظلوم فلسطین، لبنان، عراق و دیگر ملل مستضعف یک حکومت جهانی اسلامی در جهان مستقر نمایید.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد