سه شنبه, 08 فروردين 1402
شناسه خبر:4547

دلتنگی در نامه های شهید جاهی الماسی

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

جهادگر شهيد بهرام جاهی الماسی، فرزند «سليمان» در چهارمين روز فروردين ماه سال 1335 در شهر شميران تهران ديده به جهان گشود. وی تحصيلاتش را به دليل مشكلات مالی خانواده اش تا سوم ابتدايي بيشتر ادامه نداد و به ناچار در سن ده سالگی برای كمک به خانواده به كارگری پرداخت.

شهيد بهرام جاهي الماسی پس از پيروزی انقلاب در بيمارستان بوعلی تهران به عنوان مددكار مشغول به خدمت شد. با شروع جنگ تحميلی بر عليه ايران وی به عنوان جهادگر داوطلبانه به جبهه اعزام شد. به علت بمباران شميايی دشمن در منطقه عملياتی جزيره مجنون به شدت مجروح شد و به مدت ده سال درد و رنج ناشي از جراحات آن را تحمل كرد. وی در روز بیست و هشتم ارديبهشت ماه 1375 بر اثر شدت جراحات شيميايی در بيمارستان ساسان به شهادت رسيد.

متن نامه شهید

حضور محترم و گرامی همسر مهربانم سلام علیکم

پس از تقدیم عرض سلام سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم و امیدوارم که درهر نقطه و مکانی که هستی سلامت شاد و تندرست باشی و زندگی را در سایه ولی عصر (عج) با کوچولوهایم به سر ببرید. باری چنانچه اگر خواسته باشی از احوالات اینجانب حقیر دور افتاده همسر خود با خبر باشی سلامتی برقرار و جای هیچگونه ناراحتی در بین نیست بجز دوری روی دیدار شما عزیزانم و امید است هر چه زودتر تازه گردد.

خدمت نور چشمم و عزیزانم بلکه عزیزتر از جانم سلام عرض می کنم. عزیزانم سلام پس از تقدیم عرض سلام سلامتی شما را از درگاه ایزد منان خواستارم و امیدوارم که در هر مکانی که هستید که همیشه شاد و سرحال صحیح وسالم و تندرست باشید و جای هیچگونه ناراحتی و نگرانی دربین نداشته باشید.

باری چنانچه اگر خواسته باشید از احوالات این جانب پدرتان با خبر باشید سلامتی برقرار است و جای هیچگونه نگرانی نیست به جز دوری شما و دلتنگی برایتان که آنهم امید است دیدارها هر چه زودتر تازه گردد انشاءالله.

خدمت مادر عزیزو زحمتکشم سلام میرسانم و امیدوارم خود را زیاد ناراحت نکند. خدمت خانواده ها یک به یک سلام و دعای خیلی مخصوص برسان. خدمت همشیره با خانواده هایشان را سلام و دعا برسان و دعای خیلی خیلی مخصوص برسان. خدمت تمامی دوستان و آشنایان فامیلها را سلام و دعا برسان؛ زیاد وقت شریف شما را نمی گیرم همه شمار ا به خدا ی بزرگ می سپارم. دوستدار شما بهرام / خداحافظ تا دیدار آینده.
«دلتنگی» در نامه های شهید

نامه دوم «خطاب با مادر»

بسمه تعالی

خدمت مادر عزیزم سلام امیدوارم که سلام گرم مرا که از اعماق قلب سرچشمه می گیرد مورد قبولت قرار گیرد اگر از ا حوال اینجانب فرزندت جویا باشی الحمدالله خوب هستم وامیدوارم که خوش وخرم بوده باشید و همیشه تندرست و موافق باشید و خدمت همسرم سلام عرض میکنم باعرض سلام سلامتی شما را از درگاه خداوند یکتا خواستارم و امیدوارم که موفق و خوش و خرم باشید ناراحت نباشید الحمدالله به سلامتی برمی گردم فقط دعا کنید که همگی تندرست و در صحت و سلامت باشند نگران من نباشید الحمدالله ناراحتی ندارم

خدمت فرزند عزیزم دیده بوسی واحوالپرس هستم و امیدوارم که فرزند عزیزم نگران نباشید و الحمدالله همیشه خوش و خرم باشید و خدمت عظیم کوچولو دیده بوسی و احوالپرسی هستم؛ امید است که سرحال و تندرست باشید و فرزندان عزیزم امیدوارم تا آمدن و خدمت برادر عزیزم خیلی خیلی سلام فراوان دارم واهل خانواده همگی از راه دور دیده بوسی واحوالپرس هستم و امیدوارم که همگی خوش خرم باشید وخدمت خواهرم خیلی خیلی سلام رسان واحوالپرس هستم.

آرزوی موفقیت شما را از ایزد یکتا خواستارم و خدمت فرزندتان همگی دیده بوسی واحوالپرس هستم خدمت مادر خانم و پدر گرامی خیلی خیلی سلام فراوان دارم آرزوی موفقیت همگی را از خداوند خواستارم.

خدمت برادر عزیزم یداله و محمد آقا و فرزندان همگی سلام برسان و احوالپرس هستم امید است شادکام و تندرست باشید خدمت تمام اقوام و دوستان و آشنایان سلام رسان هستم. از خداوند بزرگوار خواهانم که همگی صحت و سلامت باشید با آرزوی موفقیت برای همگی شما و رزمندگان اسلام دعا کنید.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد