سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4572

شهید تقی منصوری _ دشمن توان رویارویی مستقیم با ما را ندارد

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «تقی منصوری»، یادگار«مسلم» و «ام لیلا» سوم فروردین 1341 در شهرستان ورامین به دنیا آمد. وی تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و مشغول کشاورزی شد و سپس به عنوان یکی از نیروهای جان بر کف ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در سوم مرداد ماه 1362 در پیرانشهر هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

متن نامه شهید

خدمت پدر و مادر گرامی

سلام. ضمن عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه خداوند ایزد متعال خواستارم. باری دیگر از احوالات اینجانب فرزند حقیر خود خواسته باشی به دعاگویی شما مشغول می باشم.

مادر جان؛ نامه های پر محبت شما که به دست برادرم محمد نوشته بود به دست من رسید، از دیدن نامه های خوب شما خوشحال گردیدم، می خواستم به شما بگویم که از من نگران نباشید و من این نامه را تند تند نوشته ام. هوای اینجا بسیار سرد است ولی هوای ورامین متعال است.

اگر از رادیو یا تلویزیون شنیدید که سردشت بمباران شده شما نگران نباشید اینها شهر و روستاهای اطراف سردشت را از بین می برند این مزدوران هیچ وقت با ارتش یا سپاه یا بسیج نمی توانند روبرو شوند با ملت بی دفاع روبرو می شوند و در ضمن آزاد شدن جاده مهاباد سردشت را به شما تبریک می گویم.

از من نگران نباشید من از مخابرات یا بی سیم بیرون آمدم الان نگهبانی می دهم در گروهان مان. دیگر عرضی ندارم به جز دوری شما. سلام مرا به دوستان فامیلها و برادرم عباس، علی محمد و فاطمه یک به یک عرض می کنم. دیگر عرضی ندارم به جز دوری شما.

دوست دار شما تقی منصوری/ پنجم تیر ماه 1362/ امضا

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد