سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4580

شهید محمدرضا امینی راد _ شهادت مسیر راه را مصمم تر می کند

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «محمدرضا امینی راد»، یادگار «محمدامین» و «محبوبه» در سال 1342 در روستای قیچاق از توابع شهرستان ملارد چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی فیزیک به پایان رساند و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور داشت. این شهید گرانقدر در بیست و دوم اسفند ماه 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید. پیکرش را در امامزاده بی بی سکینه شهرستان ملارد به خاک سپردند.

متن وصیت نامه شهید

مادر عزیز رضایت خون سرخش درخت تنومند انقلاب را آبیاری کند و مادر مجبور تا او را بپذیرد. تا شاید با خون بی قابلش کمکی به مظلومان تحت مقابله با مظلومان نماید. مادر جان رضایت رفت تا در روز قیامت در برابر انبیا و شهدا رو سفید باشد و مادر عزیز رضایت رفت تا شاید خونش بتواند به امام بگوید هل من ناصرت را لبیک گفتم.

مادر به خدای کعبه همچون مولایم علی (ع) رستگار شدم مادر می دانم برایت سخت خواهد بود ولی چه کنم که اسلام عزیز تر ین و گرامی ترین چیزهاست و تو من را برای اسلام دادی و شما هم که می مانید باید همچون زینب راه حسین را ادامه دهید و من که نیستم که ناراحت باشید تا دشمنان اسلام خوشحال گردند و مقاومت و صبوری از خصوصیات زینبیتان است.

از برادران و خواهران و دوستان عزیز که قسمت عمده ای از زندگیم را مدیون هدایتهایشان هستم خداحافظی می کنم و امید آن دارم که دعایم کنند و زحمتهایم را ببخشند و راهم را همچنان مصمم و پر شور ادامه دهند.

جعفر جان راهم را حتما ادامه می دهی از عزیزان اشنایم خصوصا برادران و خواهران تقاضا دارم که مرا ببخشند وراه حسین را بدون رهرو مگذراند و در راه خدا بروند تا رستگار گردند و ارگانهای انقلابی همچون بسیج و انجمن اسلامی را هر چه بیشتر تقویت کنند و نسبت آن بی تفاوت نباشند و تا برپایی حکومت عدل الهی از پا ننشیند و خط امام را تنها خط خود قرار دهند و هیچ انحرافی از این خط پیدا نکنند چرا که راه امام خمینی راه حسین (ع) وائمه اطهار است و همچنین اخوت و برادری را در بینتان محکمتر سازید.

همچنان قرآن مجید می فرماید: مومنان باهم برادرند پس بین برادران اصلاح و دوستی برقرار کند و بخاطر مسائل جزیی و مادی اختلاف در بینتان نیاندازید و اجازه فعالیت به دشمنان اسلام بدهید چراکه الان زمان برعلیه مخالفان اسلام است البته نگذارید حقتان را بخورند.

از جوانان عزیز و کسانی که در توان دارند تقاضا دارم که جبهه ها را پر کنند که برای فتح کربلا باید پیش به سوی جبهه ها رفت و از برادران بسیجی و انجمن اسلامی می خواهم که دعایم کنند و راهشان را مصمم تر و استوارتر تا رسیدن به اهداف الهی ادامه دهند که این راه همان راه جنداله است که من به عینه دریافته ام.

اگر جسدم به دستتان افتاد پدرم در مورد دفن و کفن اختیارات تام دارد و در پایان از همه تقاضای دعا برای رزمندگان و من حقیردارم و بدانید هر چه می خواهم مکالمه را قطع کنم نمی توانم ولی چه کنم که کاغذ محدود و وقت محدودتر است.

خدایا؛ خمینی مان را تا انقلاب مولایمان مهدی (عج) حفظ فرما. خدایا؛ انقلابمان را هر چه زودتر با حضور حضرت مهدی (عج) به انقلابش متصل و

خدایا؛ رزمندگان ما را با پیروزی نهای هر چه سریعتر به خانواده هایشان بر گردان خدایا گناهانمان را ببخش و ما را یک ان به خود وا مگذار.

خدایا؛ به خانواده های شهدا و مجروحین و اسرا و رزمندگان و مسافرین اسلام صبری عظیم و اجری عظیم تر عنایت بفرما.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته / حقیر محمد رضا امینی راد / پانزدهم آذر ماه 1361

با شهادت برادران رزمنده، راهتان را مصمم تر ادامه بدهید.

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد