سه شنبه, 09 خرداد 1402
شناسه خبر:4655

شهید بهروز مردی _ هر کجا ندای مظلومیت باشد مسلمانان به پا می خیزند

  • انداز قلم

باید به تمام مظلومان جهان لبیک بگوئیم ای کاش هزاران جان داشتم تا به ندای تمام محرومان تاریخ لبیک میگفتم برادران و خواهران عزیزم بدانید که راهی بزرگ و طولانی در پیش داریم خودتان را مهیا کنید که مبارزه بس طولانی است خودتان را مجهز به سلاح ایمان و تقوی کنید دست از مسجد و دعا خواندن بر ندارید قرآن بخوانید که تنها رمز پیروزی ایمان بخدا و توکل بر خداست.

وصیت نامه شهدا

شهید بهروز مردی/ سیزدهم شهریور 1340، در شهرستان ری چشم به جهان گشود. پدرش محمد، کارگر شهرداری بود و مادرش گل صنم نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند و دیپلم گرفت. مدتی در بسیج فعالیت می کرد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. نهم مهر 1361، با سمت فرمانده گروه در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به گردن، شهید شد. پیکر او را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند.

وصیت نامه پاسدار شهید بهروز مردی را در ادامه می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

ای کاش من هم یک پاسدار بودم (امام خمینی )

یا ایتها النفس المطمئنة ارجعی الی ربک راضیة مرضیة فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی سوره فجر آیه 30

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً رسول الله و اشهد ان علی ولی الله خداوندا با نام تو آغاز می کنم و از تو کمک می طلبم که کلامی را بر قلبم و قلمم جاری سازی که بتواند رضای تو در آن باشد و بتواند پیامی و ذکری برای دیگران باشد .

خداوندا از اینکه ما را هدایت کردی سپاسگذاریم از اینکه این همه نعمت در اختیار این ملت قرار دادی مخصوصاً نعمت رهبری امام را حمد و سپاس می کنیم .

پروردگارا ما به فرمان مبارکت ، به عشق تو ، برای رضای تو و برای اجرای حکم تو به جبهه آمدیم ، آمدیم تا بهترین و کوتاهترین راه رسیدنت را بپیمایم و برسیم به آنچه در آرزویش بودیم ما بنا به وظیفه اسلامیمان هر کجا ندای مظلومیت و کلمه مبارک لا اله الا الله را بشنویم باید که یریشان کنیم در هر نقطه ای از جهان باشد .

تمام محرومان جهان چشم امیدشان به این رهبر بزرگ و شما ملت مسلمان است ما باید که جواب مردم محروم لبنان اریتره افریقا عراق و سایر مسلمانان را بدهیم اسلام مرز جغرافیائی ندارد این دستور خداوند متعال است که می فرماید و ان استنصر و کم فی الدین فعلیکم النصر اگر از شما کمک در دین خدا خواستند بر شماست که یاریشان دهید.

و ما باید به تمام مظلومان جهان لبیک بگوئیم ای کاش هزاران جان داشتم تا به ندای تمام محرومان تاریخ لبیک میگفتم برادران و خواهران عزیزم بدانید که راهی بزرگ و طولانی در پیش داریم خودتان را مهیا کنید که مبارزه بس طولانی است خودتان را مجهز به سلاح ایمان و تقوی کنید دست از مسجد و دعا خواندن بر ندارید قرآن بخوانید که تنها رمز پیروزی ایمان بخدا و توکل بر خداست.

مادر مهربان و پدر عزیزم و سایر اعضای خانواده بدانید که جهان صحنه آزمایشات خداست بدانید که خداوند همه را با جان و مال و اولاد آزمایش می کند.

امیدوارم راضی باشید به رضای خدا شکر کنید خدا را و اگر سعادت نصیب این بنده حقیر شد و خون نقابل من قابل فروش به خداوند تبارک و تعالی شد و او هم خرید افتخار کنید و دعا کنید که خدا قبول کند .

چند کلامی هم با شما ملت مسلمان دارم میدوارم قدر رهبریت و وجود شریف رهبر کبیر انقلاب که باعث سرافرازی این ملت است را بدانید پیوسته پیرو و ولایت فقیه باشید و از روحانیت مبارز جدا نشوید و قدر جمهوری اسلامی را بدانید امیدوارم اسلامی بمانید بیعتی که با رهبر انقلاب و با ولی فقیه بسته اید را فراموش نکنید مانند اقوام گذشته نشوید که بیعت بستند و بعد بیعتشان را شکاندند.

و سر آخر دچار عذاب شدند هر دفعه به بهشت زهرا میروید با شهدا تجدید پیمان کنید ، پیمان ببندید که ادامه بدهید راه آنان را ، ضمناً از توطئه های آمریکا شیطان بزرگ و روسیه و سایر شیطانکها غافل نشوید چه در داخل و چه در خارج سفارشی هم به بچه های محل و سایر دوستان و اقوام و به کسانیکه ابراز دوستی می کنند ، بدانید که خدا زمانی از ابرازات شما راضی میشود که وفادار به اسلام باشید.

ادامه بدهید راه آنان را دستورات اسلام را اجر کنید نماز بخوانید ، نماز بخوانید به مسجد بروید به نماز جمعه و دعای کمیل و در جلسات مذهبی و هیئت ها شرکت کنید که دیر نشده خداوند متعال بخشنده و مهربان و توبه پذیر است

از مال بی ارزش دنیا چیزی ندارم که قابل ذکر باشد موتورم را وقف آموزش عقیدتی سپاه ( پایگاه تهران) کنید که مبلغ و مروج دستورات خدا باشد عبایم را وقف مسجد امام رضا (ع) کنید اگر پولی هم داشتم آنرا به حساب جنگ زدگان بریزید اگر کسی هم پولی خواست به او بدهید مدتی را که بر اثر غفلت و سهل انگاری نماز و روزه دارم قضا نمائید.

تا بانگ لا اله الا الله محمد رسول الله (ص) بر تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست . (امام خمینی )

خدا یا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خوینی را نگهدار/ والسلام / بهروز مردی یکم تیر 1361

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نویدشاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد