پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4713

وصیت نامه شهید صمد چهار راهی _ خون امام حسین(ع) در رگهای جوانان ایران جریان دارد

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید صمد چهارراهی نژاد، یادگار «موسی(فوت 1398)» نوزدهم شهریور ماه 1336 در شهرستان ملارد دیده به جهان گشود. ایشان تا اول راهنمایی تحصیل کرد و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در یازدهم اسفند ماه 1362 در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و در پانزدهم بهمن ماه 1375 پس از تفحص، در زادگاهش به خاک سپرده شد.

متن وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

«الحمدلله رب العالمين و الصلوه و السلام علي خير خلقه محمد و اله الطاهرين و لعنه الله علي اعدائهم اجمعين الي يوم الدين»

«ان الله اشتري من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله و يقتلون»

«خداوند از مومنان جان و اموالشان را خريداري مي کند که در برابرش بهشت براي آنها باشد آنها در راه خدا پيکار مي کنند مي کشند و کشته مي شوند.»

سلام و درود فراوان به پيشگاه بقيه الله اعظم ارواحنا له الفدا و با سلام بر پيشگاه نايب برحقش امام خميني اميد محرومان و مستضعفان جهان و قلب تپنده امت حزب الله و با سلام به تمامي خانواده هاي معظم شهدا و بالاخص خانواده محترم شهداي روستاي شش که با قرباني هاي خويش درخت اسلام را بارور نمودند و بار ديگر اسلام را که مي رفت در افکار و سنت هاي غربي غوطه ور گشته و از بين برود و از افکار و ذهن مسلمانان خارج بشود دوباره زنده کردند و با سلام بر امت شهيد پرور که در پشت جبهه ها و جبهه ها با کمک هاي مادي و معنوي و جان خويش اين انقلاب را در مسير الي الله حفظ و حراست مي کنند.

خدايا همهِ ياران به سوي معشوق خود شتافتند اين بنده ي حقير تو با کوله باري پر از جرم و خطا و غم و اندوه مشتاق ديدار جمالت و مشتاق پيوستن به اولياء الله است به انتظار مانده است.

خدايا لشگريانت را مي بينم چه هاي و هوي و بوي بهشت و خوانت به مشام مي رسد و با ديدگانم آنان را مشاهده مي کنم که فوج فوج از لشگريانت به بهشت داخل مي شوند.

حسين به پيشواز يارانش آمده؛ چه صحنه اي! فرشتگان الهي ندا سر مي دهند که: اي همرزمان ابراهيم؛ همراهان موسي؛ همدستان عيسي؛ همکيشان محمد (ص)؛ همسنگران علي (ع) همفکران حسين (ع)؛ همگامان خميني، از سنگر کربلاي ايراني آمده اند.

چه شکوهي! چه حالي! چه معشوقي! چه عاشقي! که سر تا پا خودش براي کربلاي حسين حرکت مي کند و براي عشق حسين هيچکس را نمي شناسد.

بارالها؛ پروردگارا: به رسول (ص) خود بگو که پيروانت چه حماسه ها آفريدند و چه معرکه ها به پا کرده اند و به علي ع بگو که شيعيانت قيامتها بپا کردند و به حسين (ع) بگو خونت در رگهاي جوانان ايران؛ توسط رهبر عظيم الشان انقلاب به جوش و از خونها سروها روئيده اند.

من با امام خود خميني بت شکن عهد بسته ام و به او وفا دارم زيرا او به اسلام و قرآن وفادار است. اي جوانان مبادا در رختخواب بميريد که حسين ع در ميدان جنگ حق عليه باطل شهيد شد. مبادا در غفلت و بيخبري گام برداريد و يک وقت ببينيد کار از کار گذشته و ديگر وقت سرآمده ديگر هيچ کاري از دستتان نمي آيد و وقت حساب است.

اي کسانيکه دل به دنيا بسته ايد بدانيد اين دنيا براي هدفي آفريده شده است دنيا محل گذر است دنيا محل امتحان است، نباشد که در اين امتحان رد شويد. بيائيد از اين دنيا که مزرعه است براي آخرت خوب بهره برداري کنيم؛ بيائيم با همديگر خواسته هاي نفساني را زير پا بگذاريم؛ بيائيم اين مرض هاي قلبي خود را که پر از کبر و ريا و حسد است از اين آلودگيها پاک گردانيم و تقوا پيشه کنيم و جهاد کنيم در راه خدا و همنشيني رسول خدا و ائمه (ع) را براي خود آماده کنيم.

اي مادران! مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه ها مانع شويد که فرداي قيامت در پيشگاه زينب (س) و در محضر خدا و رسول گراميش و در محضر ام البنين سر به زير باشيد و در مقابل مادران شهيد داده روسياه باشيد و در مقابل مادران شهيد داده خجل شويد.

همانند خاندان وهب جوانانتان را به جبهه بفرستيد که حتي جنازه ي او را هم تحويل نگيريد زيرا مادر وهب فرزندش در جبهه امام حسين شرکت داشت دشمن خواست از اين موقعيت استفاده ببرد دشمن ديد مادر وهب مي آيد سر وهب را بريد و به طرف مادرش انداخت مادر سر فرزند را برداشت بوسه بر لبان خون آلودش زد و به طرف دشمن پرتاپ کرد و گفت: "سري که در راه خدا داده ام پس نميگيرم" اي مادران از مادر وهب درس بگيريد.

پدر و مادر و خانواده عزیزم؛ همهِ وجود ما و همهِ پیکر و روح و توان ما از برکت امام بزرگوارمان رهبر انقلاب است؛ در وجود امام بيشتر دقت کنيد و سعي نمائيد عظمت اين شخصيت بزرگ اسلام را بيابيد و خود را تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص به خرج دهيد و قداست خود را حفظ کنيد.

و اگر اين فيض عظمای شهادت نصيب اين حقير گشت آن کسانيکه در امر ولايت حاضر نمي شوند و مخالف خط رهبري امام هستند و ولايت فقيه را قبول ندارند بر من نگريند و در تشييع جنازه من حاضر نشوند. باشد که دعا شهدا در وجود آنها تحولي ايجاد بکند که به رحمت الهي نزديکشان نمايد و خود را نيز براي تحمل رنجها و مشقت ها و مصيبت ها آماده سازند.

همگي دل قوي داريد که قادر منان نگهبان و پشتيبان شماست و تنها اوست که شما را از هر شر و بدي بدخواهان و مشرکان و دشمنان نجات مي دهد. عاقبت شما را به خير مي گرداند و دشمنان شما را به عذاب هاي دردناک و شکست پذير دچار مي کند.

پاداش جانفشانی نعمت های ابدی هستند

اما مصيبت ها و سختي هاي در راه خدا زودگذر است و تمام شدني است ولي به پاداش اين جانفشاني ها و فداکاري ها به نعمت هاي ابدي و بي پايان خداوندي خواهيد رسيد و بر سرير کرامت و بزرگواري تکيه خواهيد داد.

اگر مي خواهيد در مقام و عظمت شما خللي وارد نشود هيچگاه زبان به شکايت نگشائيد و آنچه را که از قدر و منزلت الهي شما مي کاهد به زبان نياوريد.

توصیه به برادران بسيجي سلام عليکم؛

حالتان چطور است اميدوارم همگي در زير پرچم اسلام به زندگي پر افتخار خود ادامه بدهيد و يک توصييه کوچک اين حقير براي شما دارم که سنگرها را رها نکنيد مبادا گول دشمنان را بخوريد و فريبتان بدهند دشمن خواسته اش همين است که دين شما را از دستتان بگيرد از خود شما نمي ترسد از دين تان مي ترسد و سنگر بسيج را هر چه با شکوه تر و محکم تر و تبليغات خود را در اين امر قوي نمائيد اجر شما با آقا امام حسين عليه السلام.

توصیه به برادران انجمن اسلامي

سلام عليکم؛

حالتان چطور است يک توصيه کوچک هم براي شما دارم بخصوص دایي عزيزم فرمان چهارراهي و قاسم چهارراهي!

مبادا سنگر انجمن را رها کنيد. در جلسات انجمن شرکت کنيد و شوراي مرکزي انجمن را تقويت نمائيد و کتابخانه و خانهِ بسيج را هم درست کنيد و کلاس هاي احکام براي همه اهالي در آينده فراهم سازيد و کلاس قرآن براي برادران بسيجي فراهم نمائيد و اميدوارم بسيج و انجمن اسلامي در يک سنگر خدمت کنند و از همديگر جدا نشوند و از همگي شما حلاليت مي طلبم و اميدوارم همگي مرا عفو نمائيد و مرا ببخشيد و از همه ي شما عزيزان حزب الله التماس دعا دارم به امید تحقق آرمانهای جمهوري اسلامي در سرتاسر گيتي.

توصیه به دبستان پرورش:

خواهران و برادران دانش آموز و معلمين محترم در آن آموزشگاه؛ چه آنهايي که الان در حال خدمت هستند و چه در آينده در آن مکان مقدس مشغول خدمت مي باشند؛ دانش آموزان دبستان پرورش اميدوارم مرا ببخشيد و چند مدتي که با شما بودم بنده زياد مزاحم شما عزيزان مي شدم اميدوارم مرا دعا کنيد و اين حقير محتاج دعاي شما عزيزان مي باشد.

دانش آموزان محترم و عزيزان و اميدان آيندهِ انقلاب، تکليف شرعي خودتان را در سنگر مدارس انجام دهيد و درس هايتان را خوب بخوانيد و به معلمان احترام بگذاريد و از آنها بخواهيد که تکليف شرعي را براي شما بيان کنند و آنوقت بدانيد چه وظيفه ي بزرگي داريد و اگر خداي ناکرده به اين عمل نکنيد بدانيد حتما و يقينا به اسلام و انقلاب و شهدا خيانت کرده ايد و هر کس در آن کوتاهي ورزد به اسلام و انقلاب اسلامي ايران و بخون شهداي عزيز خيانت کرده است و اگر سطح معلومات خود را در آن سنگر بالا ببريد بدانيد براي اسلام فرد مفيدي خواهيد بود.

خداحافظی آخر!

و در آخر از همه ي شما عزيزان خداحافظي مي کنم و همهِ شما را به وحدت و چنگ زدن به ريسمان الهي دعوت مي نمايم و از همه ي اهالي تقاضاي عفو و بخشش مي نمايم. خدايا؛ جندالله را که؛ سوگند به ثارالله؛ در سنگر روح الله براي شکست عدوالله و استقرار حزب الله زمينه ساز حکومت جهاني بقيه الله است؛ حمايت کرده و جنود خود را بر جنود شيطاني نصرت بفرما.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار / از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا/ رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما زيارت کربلا نصيبمان بگردان / صدام و صداميان نابودشان بگردان / آمين يا رب العالمين / صمد چهارراهي نژاد

سوم اسفند ماه 1362/ انديمشک – دو‌کوهه

 

 

منبع:

1. بنیاد شهید شهرستان ملارد

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد