پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4714

وصیت نامه شهید حسن امیری فر _ فرزندم فردی آینده ساز برای اسلام باش

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «حسن امیری فر»، یادگار «جانعلی» و «مریم» پانزدهم تیر ماه 1342 در لطف آباد رفسنجان به دنیا آمد. در دوران نوجوانی علاوه بر اینکه به پدر در امور کشاورزی کمک می کرد. تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه به پایان رساند و دیپلم گرفت. و سپس به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در نهم اسفند ماه 1364 در فاو در عملیات والفجر هشت به شهادت رسید. پیکر پاکش را در امامزاده عمادالدین(ع) شهرستان رباط کریم به خاک سپرده شد.

متن وصیت نامه شهید

عزیزانم، جهاد شما در راه خدا تنها و تنها در این برهه از زمان تربیت نمودن فرزندانی که در آینده بتوانند پرچم خونین اسلام را بر دوش بکشند است. شما باید از همین کودکی درس مقاومت، شجاعت، شهامت و شهادت در راه خدا را بر ایشان ترسیم نمایید.

فرزندانی آینده ساز برای اسلام باشید

فرزندانی که باید آینده سازان مخلص انقلاب و اسلام باشد. امیدوارم که خودتان نیز همیشه قلوبتان برای عظمت اسلام و مسلمین بتبد و همیشه خود را مسئول و مدیون خون شهدا بدانید تا بتوانید این دین را با تربیت فرزندان صالح برای انقلاب و حفظ حجاب برای عظمت اسلام به انجام برسانید.

همسرم؛ تمام اوقات خود را صرف فرزندم گردان

اما سلام بر همسر خوبم که در این مدت کوتاه زندگی مشترکمان واقعاً فداکاری کرده است بی نهایت طلب بخشش می کنم و از خداوند سعادت و طول عمر این عزیز را خواهانم. سفارشی که به همسر و خانواده ام دارم این است که باید با تمام همت کوشش کنند تا فرزندم با تربیت صحیح اسلامی پرورش یابد و بدانید که هیچ کوتاهی در این باره را نخواهم بخشید. او باید انسانی وارسته و مسلمانی با تعهد پرورش یابد چرا که این ها امیدان آینده اسلام و امام زمان(عج) هستند.

توصیه به عبدالله

با سلام خدمت فرزند آینده ام «پسرم عبدالله» از خدا می خواهم که تو یادگارم را در زیر سایه خود حفظ نماید و خود او نگهدار تو باشد. آری فرزندم بابا رفت تا شاید بتواند با خون ناقابلش درخت نو پای انقلاب اسلامی را قوت بخشد.

فرزندم مانند یک مسلمان زندگی کن

بابا رفت تا با رفتنش پاسخ به ندای رهبر عزیزش داده باشد، فرزندم مانند یک مسلمان زندگی کن، فرزندم چه بسا هنگامی که بزرگ شوی و احتیاج به وجود پدر داری من در کنارت نباشم اما هیچ عیبی ندارد، خدایِ بابا، که تو را دوست دارد. پیش تو است پس ناراحت نباش و همیشه به خدا فکر کن تا دلت آرام بگیرد.

در پایان انشالله که در زندگی با توکل بر خداوند همیشه موفق و لحظه ای از اسلام و قرآن و مسلمانان مظلوم و همچنین وجود امام عزیز غافل نباشید، دعا بسیار کنید تا خداوند همگی ما را توفیق خدمتگزاری در راهش را عنایت بفرماید.

خداوند همگی شما را در پناه خودش سلامت بدارد و امیدوارم که این جان و خون ناقابلم را در راهش قبول فرماید. به امید پیروزی اسلام بر کفر.

اندیمشک، اردوگاه راهیان نور/ حسن امیری فر/ دهم تیر ماه 1364

 

 

منبع:

1. سی مرغ عشق(کتاب زندگی نامه شهدای مسجد جامع رباط کریم)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد