دوشنبه, 10 آذر 1399
شناسه خبر:4715

وصیت نامه شهیدیوسف پنبه ای سهزابی _ شهادت هدیه ای از جانب خداوند است

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «یوسف پنبه ای سهزابی»، یادگار «محمد» در سال 1342 در سراب چشم به جهان گشود. تحصیلات خود را تا کلاس دیپلم ادامه داد. شهید بزرگوار در جریانات نهضت اسلامی مردم و در مبارزات سال های 1357 و 1356 دوشادوش امت اسلام با کفر و طاغوت جنگید و چون روح با عظمتش مزین به خلق و خوی بارز اسلامی و انسانی بود، به خوبی دریافته بود که طاغوت و طاغوتیان چه بر سر فرهنگ اصیل مسلمانان آورده اند.

از این رو با تمام توان در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی و برقراری حکومت اسلامی می کوشید. او عاشق امام و انقلاب بود. وی مکرراً به جبهه می رفت و سرانجام در بیست و یکم اسفند ماه 1363 در عملیات بّدر منطقهِ سومار به درجهِ رفیع شهادت نایل آمد.

متن وصیت نامه شهید

حمد و سپاس و ستایش خداوند متعال که ما را در این زمانه که دنیا پر از فساد و تباهی شده هدایت کرد و با رهبری امام عزیز، ما را از سقوط و تباهی نجات داد. سلام و درود خداوند به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) و اهل بیت آن حضرت که ما را به وادی ایمان رهنمون کردند و ما و اجداد ما را از بت پرستی و شرک پرستی و گمراهی نجات دادند و سلام و درود بر امام و امت بت شکن قرن که ما را در جهان اسلام سربلند کرده و کشور ما را کشور بقیه الله اعظم گردانید.

شهدای عزیز که با نثار جان خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند و نهال انقلاب را با خون خود آبیاری کردند، خود همانند شمع سوختند و صراط حق را روشن کردند.

ناامید به درگاهت نیستم!

خدایا؛ من بنده گناهکار تو هستم و از قافله ایمان عقب مانده ام! گناهان من از حد و حساب بیشتر شده است ولی ناامید از رحمت تو نشده ام چون تو خود از ناامید شدن در قرآنت نهی کرده ای.

الهی؛ دست خالی آمده ام ولی دو چیز دارم، که روز قیامت هم امید به آن دو هست، یکی رحمت و گذشت بی منتهی توست و دیگری ائمه اطهار(ع) است که ایشان را دوست می داشتم و از ته دل دوست دارم.

خدایا؛ خودت بهتر می دانی هر وقت گناه کرده ام پشیمان و گریان شده ام و هم اکنون از کارهای زشت خود پشیمانم. خدایا؛مرا از کاروان شهدا عقب نگذارم. خدایا؛ به عزت و جلالت از من روسیاهت در گذر.

خدایا؛ مرا از کاروان شهدا عقب نگذار

خدایا؛ هر بار به جبهه رفته ام جهت رضایت تو بود ولی می دانم چون گناهکارم لیاقت و شایستگی شهادت را نیافته ام. خدایا؛ مرا از کاروان شهدا عقب نگذار که تو بخشنده ای. پدر و مادر عزیزم، اگر شما را بعضی اوقات ناراحت کرده ام مرا حلال نمایید.

خوشحال باشید که از خانواده شهدا باشید

خیلی دوست دارم به عنوان بسیج در جبهه ها فعالیت کنم، ولی چون سربازیم رسیده به عنوان مشمول خدمت می کنم ولی می دانید هر بار به جبهه رفته ام لیاقت شهادت را نیافته ام این بار اگر لطف خدا شامل حال رو سیاه شد، ناراحت نشوید، بلکه خوشحال شوید که از خانواده شهدا قرار گرفته اید.

بدانید هر کس لیاقت شهادت و خانواده شهدا را ندارد و هر کس با انقلاب مخالف است فریب خورده و یا خودش را فریب خورده و با خودش را فریب داده. هر کس مخالفت با انقلاب اسلامی می کند مخالفت با پیامبر اسلام کرده و همانند ابوجهل و ابولهب و ابوسفیان زمان پیامبر است.

پدر و مادر عزیزم می دانید که همه خواهند رفت و دنیا را به مانند پلی است که همه از روی آن عبور می کنند. خوب و بد همه خواهند رفت، ولی خوش به حال کسی که در خون خود و در راه خدا بغلتد و جان دهند و خوش به حال کسی که فرزندش را در راه خدا تقدیم اسلام بکند.

شما در امتحان الهی قرار گرفته اید

ناراحتی به خودتان راه ندهید که شما مورد امتحان خدا قرار گرفته اید. پدر و مادر عزیزم و برادران و خواهرانم؛ از امام عزیز اطاعت کنید و به فرامین او عمل نمائید. تا روز قیامت پیش رسول خدا(ص) سر افکنده نباشید و بدانید که انقلاب اسلامی بر حق و استوار است و امام امت نائب بر حق امام زمان(عج) است.

برای من گریه نکنید، واقعه کربلا تکرار شده است

مادر عزیزم شما که همیشه برای مصیبت امام حسین(ع) گریه می کنید و آرزو می کردید که در کربلا می بودید، اگر امروز درست فکر کنی، می دانی که جریان کربلا پیش روی ماست و مادران شهدا، شیعیان و پیروان واقعی امام حسین(ع) هستند.

برای من گریه نکن، بر علی اکبر و حضرت قاسم حسین گریه کن و ناراحتی و غم به خود راه نده. از خداوند متعال برای شما صبر و بردباری و موفقیت خواهانم. در راه خدا انفاق کنید.

نماز را در اول وقت به پا دارید، زکات و خمس مال را بدهید از کاستی ها و کمبودها ناراحت نشوید و بیشتر به خود و انقلاب اسلامی و صدور آن فکر کنید و به محرومان و مظلومان جهان و نجات آنان فکر کنید.

 

 

منبع:

1. گنجینه بهارستان(زندگی نامه شهدای شهرستان بهارستان)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد