پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4755

وصیت نامه شهید حسن صلواتی _ کارنامه‌ای که رنگ شهادت را گرفت

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «حسن صلواتی»، یادگار «سلطانعلی»، دوم بهمن ماه 1344 در گرمدره به دنیا آمد. از دوران کودکی خود را در گرمدره گذراند و تحصیلات خود را تا سال دوم راهنمایی ادامه داد.

این شهید گرانقدر با شروع جنگ تحمیلی، داوطلبانه عازم میدان نبرد شد و طی ماه ها حضور دلاورانه در جبهه های کردستان در عملیات های والفجر مقدماتی، والفجر سه و والفجر چهار حضور به عمل آورد سپس به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و از پادگان امام حسین(ع) با لباس مقدس سپاه به منطقه ی عملیاتی اعزام گردید و با حضور در عملیات خیبر در تاریخ دوازده اسفند ماه 1362 به شهادت رسید.

متن وصیت نامه شهید

خدایا در این دانشگاه معنویات غرق شده ام و مشغول تحصیل هستم و منتظر کارنامه نهایی آن با پیروزی و یا شهادت می باشم. صدای یا ابن الحسن و یا حسین(ع) و یا مهدی(عج) یا زیارت یا شهادت از تمامی سنگرها شنیده می شود.

صدای ناله های نیمه شب دل سوخته یاران و سربازان امام زمان(عج) و گریه هایی همانند ابرهای خونین را دیده ام و آری امشب برای دست و پنجه نرم کردن با این کفار بعثی حرکت می کنم اگر من لیاقت آن را پیدا کردم و خداوند یکی از خوبان خودش را انتخاب کرده و اگر به فیض شهادت رسیدم، از شما می خواهم هیچ نگران نباشید و فقط از شما می خواهم به یاد حسین(ع) و به یاد اسیری خانم زینب(س) گریه کنید.

از آن گریه هایی که حضرت امام فرمود: اگر ما ملت گریه هستیم، در همین حال باید صبر و استقامت را از دست ندهید و شکرگذار خداوند بزرگ باشید این را بگویم تا آنجا که می توانید برای امام خمینی عزیز دعا کنید و برای پیروزی رزمندگان و فرج آقا صاحب الزمان(عج) دعا را فراموش ننماید.

در خاتمه از پدر و مادر عزیزم حلالیت طلبیده و می خواهم سرمشق فرزندان خود باشند دیگر عرضی ندارم به جز دوری شما.

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس(زندگی نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد