پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4756

وصیت نامه شهید محمود آزادی _ مسلمانان تن به هیچ ذلتی نمی دهد

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «محمود آزادی»، یادگار «میرزامحمد» و «فاطمه سلطان» پنجم مرداد ماه 1340 در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. ایشان تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و در سال 1361 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در پنجم اسفند ماه 1364 با سمت تک تیرانداز در مهران توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکر وی مدت ها در منطقه ماند و در سال 1380 پس از تفحص، در بهشت زهرای زادگاهش به خاک سپرده شد.

متن وصیت نامه شهید

«إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ...»

«به درستی که خداوند متعال جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت می خرد ...»

آیا ای آنکه با شوق ولادت *** نهادی بر سرت تاج بهشت

به روی کوله بار خود نوشتی *** خدایا، یا زیارت یا شهادت

«جنگ، جنگ است و عزت و شرف ما در گرو همین مبارزات است.»

با سلام و درود بی پایان خدمت امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خمینی که او نائب بر حق امام زمان(عج) می باشد و اگر احدی خدای نکرده به امام امت و روحانیون محترم و انقلابی توهین کرد او را از این کار باز دارید که این کار مساوی با توهین کردن به امام زمان(عج) و انصار آن حضرت می باشد.

الان که دارم این وصیت نامه را می نویسم، در جبهه غرب کشور هستم و از خداوند متعال می خواهم که طول عمر به امام امت و پیروزی نهایی را به رزمندگان اسلام عنایت فرماید.

ای پدر و مادر و برادرانم و خواهران عزیزم و فامیلها و دوستان! در شهادت من ناراحت نباشید، چون شهادت خواسته همه دوستداران اسلام و رزمندگان اسلام است. زیرا شعار رزمندگان این است: «یا زیارت یا شهادت»

چون نمی خواهم سرافکنده در جهان زندگی کنیم، ما می جنگیم و می میریم تا اسلام پیروز شود و اسلام را با خون خود آبیاری می کنیم. آری مسلمان تن به هیچ ذلتی نمی دهد. عزیزانم امام را تنها نگذارید.

پدر بزرگوارم و مادر مهربانم! امیدوارم که از فرزند خود محمود راضی باشید و خطاهای مرا ببخشید و امیدوارم از رفتن اینجانب به سوی الله ناراحت نباشید، چون این درسی است که حسین(ع) به ما آموخته است.

برادران و خواهرانم! شما می دانید که آرزوی من این بوده که شما درس بخوانید تا بتوانید فردی مفید برای اسلام و انقلاب باشید تا بتوانید استکبار جهانی را خوار نمایید.

احمد جان! برادرم! در مراسمی که برای من می گیرید با یاد دیگر شهدا و شهدای گمنام باشید. در خاتمه از همه دوستان و آشنایان و بستگان می خواهم که مرا حلال کنند.

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته/ یکم خرداد ماه 1365

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد