پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4761

وصیت نامه شهید غلامرضا ابوالقاسم _ بهشت دنیوی کجاست؟

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «غلامرضا ابوالقاسم»، یادگار «احمد»، ششم مردادماه 1343 در یکی از روستاهای تابع شهر ری و در یک خانواده‌ی مستضعف به دنیا آمد. از کودکی ضمن کمک به خانواده، تحصیلات خود را تا پایان دوره‌ی ابتدایی ادامه داد ولی به علت بیماری پدر، ترک تحصیل نمود و برای کمک به معیشت خانواده، مشغول به‌کار شد تا بتواند چرخ زندگی را بچرخاند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت های خود را در بسیج آغاز نمود به‌طوری که روزها مشغول کار و تلاش و شب‌ها به پاسداری از اسلام و انقلاب مشغول بود پس از شروع جنگ تحمیلی علی‌رغم علاقه‌ی فراوانی که برای رفتن به جبهه داشت، موفق به این امر نمی‌شد.

تا این که در سال 1362 به‌قصد جهاد علیه تجاوزگران یعنی به جبهه اعزام شد و در عملیات پیروزمندانه خیبر، نبرد دلیرانه‌ای رویارویی دشمن بعثی داشت تا این که در گرماگرم حمله، زیر آتش دشمن، با اصابت ترکش خمپاره، به فیض شهادت رسید.

متن وصیت‌نامه شهید

حمد و سپاس خدای را که لطفش را هرگز از این پیشوای سرا پا تقصیر دریغ نکرد و معصیت های مرا با الطاف بی‌کران پاسخ می‌گفت و شکر مجدد خدای را که توفیق حضور در جبهه را به من عطا کرد. اگر چه بهشت عزیز است به جهت بهشتی‌هاست و جبهه، بهشت این دنیا است که اکثر بهشتی های زمان در این جا هستند.

یک انسان چه قدر می‌تواند زندگی کند؟ صد سال با دویست سال و حتی اگر عمر حضرت نوح را داشته باشد عاقبت چیست؟ به‌غیراز این است که طعم مرگ را باید بچشد مگر نه این که باید از این دنیا رفت چه با گناه و چه بی‌گناه. این‌همه انسان پیش چشم ما می‌میرند و همه‌ی این‌ها گوشزدی است که برای آخرت توشه‌ای فراهم کنیم.

چهارم آبان ماه 1362

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس(زندگی نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد