پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4763

وصیت نامه شهیدمحمد حمیدی _ شوق شهادت

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «محمد حمیدی»، یادگار «محمدعلی» پنجم اردیبهشت ماه 1343 در همدان به دنیا آمد. هنوز مدرسه نرفته بود که به شهرک وردآورد نقل مکان کردند و در همین شهرک تحصیلاتش را آغاز نمود و دوران ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشت و تا اول دبیرستان نیز پیش رفت.

او در کنار درس و مدرسه به کار برق کشی نیز می پرداخت و بعد از آن با شروع انقلاب به فعالیت های انقلابی پرداخت. نزدیک به هجده سالش بود که عضو سپاه شد و در بیست و یک سالگی به جبهه رفت و دائماً تا سال 1364 که مفقود شد در جبهه حضور یافت.

در طول این مدت بارها مجروح شد ولی هیچ گاه با خانواده مطرح نمی کرد بار آخر روز بیست و هفتم بهمن ماه سال 1364 به منطقه اعزام شد و در تاریخ اول اسفند ماه 1364 خبر مفقود شدن ایشان به خانواده رسید و در سال 1375 بخشی از پیکر پاک این شهید بزرگوار تفحص شده و بروی دستان پر از مهر مردم به خاک سپرده شد.

متن وصیت نامه شهید

به فرزندانم بگویید که وقتی بزرگ شدند، در یک دست سلاح مرا و در دست دیگر کتاب آسمانی و کتاب درسی بگیرند و با سوادشان حق خود را از آمریکای جنایتکار و شوروی خون خوار و با سلاحشان حق مردم محروم فلسطین افغان و لبنان و سایر کشورهای تحت ستم را بگیرند.

در راه حق کشته می شوم

به فرزندانم بگویید که پدرتان حق را گفت او را کشتند؛ بگویید تا زمانی که نفس در بدن دارید در راه خدا باشید و دشمنان داخلی و خارجی را هم کوبید. فرزندانم الان که این وصیت نامه را می نوشتم قطره اشکی از چشم حسرت بارم افتاد ولی این را بدانید که این اشک نه از روی ترس از کشته شدن است بلکه از شوق بی نهایت است که می دانم شما روزی جانشین واقعی و قدم بر جای پای پدرتان خواهید گذاشت. انشالله.

در پایان وصیتی با دوستان و آشنایان دارم؛

شما را به خدا قسم به قدری بیندیشید توفیقات و افتخارات خویش را در سایه حق و حقیقت جستجو کنید و به بشریت و دنیای امروز چهره رباینده معنویت را خیره کننده نشان دهید و خمینی آن نمونه تربیت اسلامی را به جهانیان بشناسانید و به جهان ثابت کنید که دست از رهبر و انقلاب و اسلام بر نمی دارید.

امام را دعا کنید/ والسلام علی من اتبع الهدی/ به امید زیارت کربلا/ بیست و ششم بهمن ماه 1362.

 

 

منبع:

1. کتاب قدسیان قدس(زندگی نامه شهدای شهرستان قدس)

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد