پنج شنبه, 08 آبان 1399
شناسه خبر:4764

وصیت نامه شهید حسین محمدکاظمی _ از هدایتگران انسانیت پیروی کنید

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «حسین محمدکاظمی»، یادگار «محمد» و «فریده» سوم اسفند ماه 1346 در شهرستان تبریز به دنیا آمد. ایشان تا دوم راهنمایی درس خواند و مدتی در بسیج فعالیت می کرد و به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در بیست و هشتم دی ماه 1365 با سمت مسئول پدافند هوایی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش گلوله به شکم به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال 1374 پس از تفحص، در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپرده شد.

متن وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

مپندارید آنانکه در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه آنان زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند. حضرت رسول اکرم فرموده است: هر مومنی که در قید حیات می باشد باید از خود وصیت نامه ای بجای گذارد خداوند را سپاس می گویم که فرصتی به من داد تا چند خطی بنام وصیت نامه از خودم باقی بگذارم از یک سو باید شهید شوم تا آینده بماند و از سوی دیگر باید بمانم تا فردا شهید شویم.

از چراغ راه مسلمانان پیروی کنید

آری همه یاران رفتند در حالی که نگران فردا بودند از شما خواهشمندم که از روحانیت متعهد و مسئولین پیروی کنید چرا که چراغ راهنمای هستند که ما را به هدف نزدیکتر می سازند اگر می خواهید به هدف برسید و قلب همگی شما جهت رسیدن به هدف می تپد روحانیت را تنها نگذارید که از قافله انسانیت عقب می مانید.

پدر و مادرم زا شهادت نامه ام خوشحال باشید

پدر و مادر مهربانم: اگر من شهید شدم در شهادت من زیاد گریه نکنید که دشمن شاد شود . مادر و پدر عزیزم وقتی که من از شما رضایت نامه گرفتم که به جبهه بروم در اصل شهادت نامه را گرفتم خیلی خوشحال بودم که بتوانم به اسلام خدمت کنم و تا آخرین قطره خونم با مزدوران صدامی جنگ کنم.

نکند بی تفاوت باشید!

ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین در راه حسین (ع) و با هدف شهید شد.

ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل هفتاد و دو شهید را نمود و از شما برادران بسیجی می خواهم که سنگرتان مسجد را حفظ کنید و از تمامی بسیجیان و دوستان و آشنایان می خواهم که برای من طلب مغفرت کنید.

ششم شهریور ماه 1365/ حسین محمد کاظمی

به خانواده های شهداء بگوئید که خمینی عزادار عزیزان شما است. «امام خمینی»

آنان که به دیدن خدا می رفتند ***  بی دست و سر از بدن جدا می رفتند

تا خواست ز نینوا ندای یاری *** بی سر همه سوی آن ندا می رفتند

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد