شنبه, 25 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:4790

وصیت نامه شهید محمد قبادی نمین _ خون شهید باعث تداوم اسلام است

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «محمد قبادی نمین»، یادگار «جبرائیل» و «سیاره» شانزدهم تیرماه 1342 در شهرستان ورامین دیده به جهان گشود. ایشان تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. برقکار بود که به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در دوم اسفند ماه 1364 در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و کمر به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای حسین رضای زادگاهش قرار دارد.

لازم به ذکر است برادران دیگر محمد که بهروز و ناصر نام دارد نیز به شهادت رسیده اند.

متن وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

«المَوتُ فی حَیاتِکُم مَقهورین وَ الحَیاةُ فی مَوتِکم قاهِرین»

«همانا براي كسانی كه به اين دنيا دل بسته‌اند مرگ پايان زندگی است اما براي مجاهدين في سبيل الله مرگ پايان زندگی نيست بلكه آغازيست توام با جاودانگی».

من شهادت در راه حق و اهداف الهی را افتخار جاودانی می دانم. «امام خميني»

با سلام بر مهدی موعود (عج) و نايب برحقش امام خميني و سلام بر تمام شهدا و تمام خانواده‌هاي شهدا كه در مقابل تمام سختيها براي خدا صبر مي‌كنند و سلام به امت خوب حزب الله و پدر و مادر و خانواده عزيزم.

راهم، راه امام حسین(ع) را ادامه است

چون بر هر مسلمان واجب است كه وصيت نامه بنويسد ما هم اين تكليف را انجام مي‌دهيم. خدا مي‌داند كه هنوز در حدی نرسيده‌ام كه كسي را نصيحت كنم و هنوز ساخته نشده‌ام و از خدا می خواهم كه منِ رو سياه را ببخشد همچون حر كه او را در آخرين لحظات بخشيد مرا هم ببخشد در حالی اين وصيت نامه را می نويسم كه خود را لايق شهادت نمی بينم و اگر خدا خواست و اين بنده حقير را به اين درجه رساند، بدانيد اين راه را آگاهانه انتخاب كرده ام و اين راه امام حسين عليه السلام و راه امام امت است.

مردم بدانند خون "شهید" اسلام را زنده نگاه داشته است

مردم بدانيد اين خون شهدا بود كه اسلام را زنده كرد و به ياد داشته باشيد كه چه بوديم و چه شديم. آيا فكر كرديد كه اين كارها را كه كرده، شماها چه مسئوليتی داريد. خدا می داند اين برادرها با چه عشقی به جبهه‌ها آمده اند و از جان و زن و فرزند گذشته اند و می خواهند راه حسين عليه السلام را ادامه دهند.

لحظه‌ای در زندگی از انقلاب دوری نكنيد

لحظه‌ای در زندگی از انقلاب دوری نكنيد كه از خدا دور شده‌ايد و سعي كنيد گوش به فرمان امام باشيد و اگر گوش كرديد مطيع فرمان رسول الله بوده‌ايد و همانطور از ياران امام و روحانيت مبارز حمايت كنيد كه اين روحانيت بود كه شما مردم را از جهل و ناداني نجات داد. عزيزان حزب الله سختيها را به جان بخريد كه در آن دنيا راحت هستيد بدانيداكنون كه همه زنده ايد، چه بهتر كه در اين راه باشيد.

برادران با رفتارتان الگو باشید

ای عزيزان شما سعی كنيد كه با اخلاق و رفتار خود برای مردم الگو باشيد و هميشه يار و ياور امام باشيد و سعي كنيد از تفرقه بپرهيزيد كه دشمن همين را مي‌خواهد. اگر خدای ناكرده كسی كه مسلمان است ارگان يا شخص مومني را تضعيف كرد و آن ضد انقلاب هم همين كار را كرد بداند كه حمايت از ضد انقلاب كرده است و عزيزان سعی كنيد امام را الگو قرار دهيد و همگی سعي كنيد كه جهاد اكبر و اصغر نماييد.

توصیه به دانش آموزان: درس بخوانند

از دانش آموزان خواهش مي‌كنم كه به درس علاقه نشان دهند زيرا اگر آنها درس نخوانند ضدانقلاب جای آنها را خواهد گرفت. از خانواده عزيزم و پدر و مادرم می خواهم كه مرا ببخشيد و هميشه به انقلاب و جنگ اهميت بدهيد و بی تفاوت نباشيد و در مقابل سختيها سعي كنيد كه صابر باشيد. پدر عزيزم از شما می خواهم كه در مسائل نظامی شركت كنيد و اميدوارم كه مادر و خواهرم بتوانند سختيها را زينب گونه تحمل كنند .

توصیه به خواهران: حفظ حجاب اسلامی

به خواهران نصيحت می كنم كه سعی كنند پوشيده بمانند هم خودشان به گناه نيافتند و هم ديگران را به گناه نكشانند. جنازه من اگر آمد هر كجا كه صلاح ديديد تشييع كنيد و راضی نيستم كسی پيراهن مشكی بپوشد و كسی اگر مراسم عقد يا عروسی دارد عقب بياندازد. خدا يار و ياور همگی شماها باشد.

بارالها؛ شهادت را نصیبم کن

بارالها تو را به يگانگيت قسم می دهم كه مرا ببخشی و مرگ مرا شهادت قرار دهی. بارالها به من لطفی نما و قدرتی ده كه در آخرين لحظات هم در حالی كه ذكر تو را می گويم از اين دنيا بروم.

بارالها لحظه ای مرا به حال خودم وامگذار. بارالها در فرج آقا امام زمان (عج) تعجيل بفرما. بارالها امام امت و ياوران او را تا انقلاب مهدی (عج) حفظ بفرما. بارالها پدر و مادر را از ما راضی بگردان. بارالها اسلام و رزمندگان اسلام را موفق و پيروز دار.

والسلام علیکم و رحمت الله برکاته/ محمد قبادی نمین

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد