شنبه, 25 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:4791

وصیت نامه شهید جمال الدین تاج الدین _ ورزش درس اخلاق اسلامی

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید «جمال الدین تاج الدین»، یادگار «محمدجان» و «رقیه» دهم مرداد ماه 1338 در روستای درده تابعه شهرستان فیروزکوه دیده به جهان گشود. ایشان تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند و دیپلم گرفت و معلم شد و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. این شهید گرانقدر در بیست و یکم اسفند ماه 1362 در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسید. مزار وی در زادگاهش واقع است.

متن وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصدیقین

به نام الله پاسدار خون شهیدان و یاری دهنده بی پناهان و با سلام بر امام زمان یگانه منجی عالم بشریت و نایب بر حقش امام خمینی با سلام و درود بر تمامی شهیدان راه حق و حقیقت و سلام بر امت شهید پرور ایران.

به جبهه می روم تا بتوانم پاسدار دین اسلام باشم

پدر و مادر عزیزم سلام علیکم پدر مهربان و مادر عزیزم بنده شاید نزدیکترین فردی باشم به شما که از مشکلات و ناگواریها و رنجهای شما در زندگیتان مطلع باشم و هر وقت که به یادم می آید آن همه مشکلات گذشته باور کنید که گریه ام می گیرد و بنده آرزو داشتم که روزی بتوانم لااقل گوشه ای از آن همه زحمات شما را جبران نمایم ولی با وضعیت کنونی که در پیش هست نگهداری و پاسداری از دین خدا واجب تر از آن است و هم اکنون اسلام و انقلاب اسلامی برای اینکه از شر دشمنانشان در امان باشند.

احتیاج به خون دارد و بنده فکر میکنم و به این پایبند هم هستم که شما هیچ وقت راضی نبودید که اسلام در خطر جنگ باشد و فرزند مسلمان شما در خانه بماند و این را ننگ میدانستید برای خودتان و برای فرزندتان بنده به عنوان اینکه لااقل گوشه ای از وظیفه سنگین خودم نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی و رهبر بزرگوارم.

پدر و مادر عزیزم؛ اسلام به خون احتیاج دارد

شما پدر و مادر عزیزم ادا نمایید به جبهه آمدم تا شاید با ریختن خون این بنده حقیر خدمتی باشد به اسلام و مسلمین و به دین جهت مخصوصاً به مادرم سفارش میکنم که سعی کند تا آنجا که ممکن است در مرگم گریه و زاری ننماید چون می ترسم خدای ناکرده این گریه شما باعث خوشحالی حتی برای یک لحظه دشمن شود که از ته قلب ناراحت می شوم.

مادر عزیزم شما خودتان را بگذارید به جای مادرانی که با داشتن یک فرزند و با شهادت آن یک فرزند باز هم آرزو می کردند که فرزندان بیشتری داشتند تا در راه اسلام و قرآن فدا نمایند و آرزو می کردند که فرزندان بیشتری داشتند تا در راه اسلام و قرآن فدا نمایند و شما انشاالله مثل همان مادران هستی.

خواهرانم؛ سلاح شما چادر شماست

امید است که خواهران عزیز سلاح چادر که برنده تر از سلاح تفنگ من هست هیچ وقت به زمین نگذارند که دشمن در کمین است و یک سفارش هم دارم به جوانان عزیز ورزشکاران محترم که سعی کنند ورزش را به عنوان وسیله ای برای رسید به هدف مقدس اسلام به کار گیرند و اخلاق اسلامی را در میدان های ورزشی رعایت نمایید تا دیگران درس عبرت گیرند.

هرگز ولایت فقیه را تنها نگذارید

در پایان از همه عاجزانه تقاضا میکنم که امام این ابرمرد اسلام و این قلب تپنده امت اسلامی و این دادرس تمامی مستضعفان را هرگز تنها نگذارند که نمی گذارند باز هم می گویم، امام، امام، امام و از همه آنهایی که از طریقی از بنده حقیر ناراحتی دیدند معذرت میخواهیم و امیدوارم که حلال نمایند و در صورت امکان دوستدارم که جنازه ام را در کنار شهدای عزیز روستای خودمان در روستا دفن نمایید.

بارلها من نمی خواهم که در بستر بمیرم *** یاریم کن تا به راهت در دل سنگر بمیرم

دوست دارم نام رهبر را بخوان خود نویسم *** دیده ام باشد به نام نامی رهبر بمیرم

به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی

جمال الدین تاج الدین

 

 

منبع:

1. مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد