یکشنبه, 09 آذر 1399
شناسه خبر:4879

وصیت نامه شهید حسین عرب مارکده _ خدایا آگاهیم را بیشتر گردان!

  • انداز قلم
وصیت نامه شهدا

شهید حسین عرب مارکده/ یکم اسفند 1341، در شهرستان ری دیده به جهان گشود. پدرش رحیم، کارگر بود و مادرش جملیه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. چهارم مرداد 1365، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پا، کتف و قلب، شهید شد. پیکرش را در بهشت زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند. او را امیرحسین نیز می نامیدند.

وصیت نامه شهید حسین عرب مارکده

بسم الله الرحمن الرحیم

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

ولاتحسبن الذین قتلوا سبیل الله امواتا" بل احیاء عندربهم یرزقون

نپندارید که شهیدان راه خدا مردند بلکه زنده به حیات ابدی شدند ودرنزد خدا منتعم خواهند بود.

بادرودوسلام برامام زمان مهدی موعود (عج) و نائب برحقش امام خمینی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و منجی مسضعفان جهان که خاری است برچشم جهانخواران شرق و غرب .

ودرود بیکران برشهیدان گلگون کفن اسلام که سالار همه شهیدان حسین بن علی (ع) که درس مردانگی و شهامت و شهادت رابه ماآموخت و انشاالله روزی رسد که قبرشش گوشه اش را زیارت نمائیم ودرود بیکران برخانواده های شهداء که به فرموده امام خمینی :خانواده های شهداء چشم وچراغ این ملتند واین خانواده های شهداء باصبرواستقامت خودمشت محکمی به دهان یاوه گویان زدنند.

با حجابتان مشت محکمی بردهان دشمنان اسلام بزنید.

و درود فراوان براین شهیدان زنده که هم اکنون درتخت بیمارستانها هستند وآرزورفتن به جبهه ها رادارند یعنی معلولین ومجروحین جنگ تحمیلی . و درود فراوان برمفقود الاثرها و شهیدان بی مزار و شهیدان گمنام و برادران اسیرمان که در زندانهای بعثیان عراقی هستند .

بهترین عمل درنزدخداوند جهاد است و چیزی مانند آن نیست . (نهج الفصاحه) خدمت امام زمان (عج) وامام امت ومردم شهید پرور ایران سلام علیکم

خدایا حواسی بیشتر به بنده حقیر بده تاهرروز صبح که ازخواب بیدار می شوم پشت سرکسی تهمت بیجا نزنم وکسی را ازخودم ناراحت نکنم و یا اینکه هیچ وقت خودرا در برابر دیگران بزرگ جلوه ندهم و پشت سرکسی غیبت و دروغ نگویم و همینطور دیگران را از خودم کوچکتر حساب نکنم

ویانسبت به کسی خودبین نباشم وازدریچه بصیرتم فقط خودم رانبینم بلکه ازمن بالاتروبهترهستند که باایثارشان شهامتشان قدرتشان صبرشان وخداشناسیشان دربرابرسختیها ومشکلات قداعلم میکنند که شاید بنده حقیرهم بتوانم بااراده ای که خداوندبه هرانسانی داده است این اعمال راانجام دهم.
با حجابتان مشت محکمی بردهان دشمنان اسلام بزنید

خدایاازتو میخواهم اعمالی که درانجام می دهم مورد قبول تو باشد واگراعمال زشتی راانجام داده ام مرا بیامرزی ومورد آمرزش خودقرار دهی چون انسان هستیم و جایزالخطا.

خدایا دستوراتی که مقررفرموده اید چون برای ماسخت است واما ماباهزار زحمت انجام میدهیم چون دربرابرتوخیلی ضعیف وناتوان هستیم و از قدرت بدنی زیادی برخوردار نیستیم و در این دنیای چندروزه اگربتوانیم دستورات تورا انجام دهیم وازاین امتحان به خوبی رهایی یابیم یعنی آن اعمالی که بایس انجام دیهم وخدایا خودت در قرآن فرموده اید که هرکس دراین دنیا ازاین دستورات به خوبی استفاده کنددرآن دنیا اجروپاداش خواهم داد.

خدایا آمده ام جبهه که لبیک امامم راجواب گفته باشم تادین اسلام جان دوباره بیشتری بگیرد.

واگردراین راه مرالایق دانستی درجه شهادت رانصیبم گردان وبه فضل و کرم خود مرا ببخش واز گناهانم درگذر.

وصیت بنده حقیربه امت شهیدپروراین است که درهمه حال وحدت وهمبستگی خودراحفظ نمائید که این گفته آیت الله منتظری می باشد که این اتحادووحدت پشت جهانخواران شرق وغرب رابه زانو درآورده است .

دراین برهه جنگ ای ملت شهیدپرور نکند که امام راتنها بگذارید هرکمکی که میتوانید برای پیشبردانقلاب و جنگ کوشش نمایید بلکه این جنگ سرنوشت سازمملکتمان است .

ای برادران حزب الهی نکند که دررختخواب غفلت بمیریدکه اباعبداله الحسین (ع) درمیدان برد شهید شد به سوی جبهه ها بشتابید تادیرنشده جبهه جای انسان سازی است بیایید تادرس شهادت و شهامت بیاموزید وجای خالی ماراپرکنید واسلحه به زمین افتاده مارابرگیرید ودفاع ازحریم خاک ومیهن وناموس خودکنید.

وای پدران ومادران عزیز نکند که جلوی فرزندانتان راکه میخواهند بروند به جبهه بگیرید چون درروزقیامت پیش خداوند وامام زمان (عج) ونائبش مسئول خواهید بود وتاجایی که می توانید جوانهای خودرا به جبهه های حق علیه باطل بفرستید که نورخداوندوامدادهای غیبی درجبهه ها است .

ای برادرانی که درپشت جبهه و شهرها هستید استغفارودعا رافراموش نکنید مخصوصا"دعا به جان امام زمان و رهبرکبیر انقلاب ورزمندگان ایثارگروهمینطور خدمتگزاران به جمهوری اسلامی ایران و به یادخدا وروز قیامت باشید.

ای امت حزب اله مبادا که بگویید چرا مادیات زندگانی کم است به فکرجنگ باشید بلکه باکمبودها در برابر سختیها استقامت کنید. ای برادارن و خواهران قدرامام عزیزوپدرو مادر خودرابدانیدوهمیشه احترام آنها راداشته باشید که این خود بهترین عبادت است در پیشگاه خداوند عالمیان.

خواهران حجاب خودراحفظ کنید فاطمه وارو زینب وا رزندگی کنید که با حجابتان مشت محکمی بردهان دشمنان اسلام میزنید. وصیتم به پدرومادرم نیزاین است که بنده حقیر به هدف و مقصد خودرسیده ام و همینطور به سعادت ابدی خود دست یافته ام چون امانتی پیش شما بودم واین امانت به صاحب اصلیش برگردانده شد وجای بسی خوشحالی است پدرومادر عزیزم درحق بده حقیر وذلیل زحمات بسیاری را کشیدید.

هرموقع این زحمات شما به یادم می آمد فراموش نمی کردم که درطول زندگی زحماتی متحمل بنده شدید اما بنده حقیر قدرشما را ندانستم انشااله که به بزرگی خودتان مرا حلال کنید واز خداوند متعال برای شما صبرجمیل واجر جزیل آرزو می کنم .

وصیتی هم به برادرم :بعدازشهادت حقیرجای بنده رادرجبهه پرکنید و از پدر و مادرم مخصوصا" ازمادرم میخواهم که برادر و خواهرانم را با اخلاق اسلامی تربیت کنید و از آنها به خوبی مواظبت کنید.

از خواهر بزرگ و شوهرخواهر خود تشکر میکنم که زحماتی درطول عمربنده حقیر متحمل شدید. ببخشید مرا که نتوانستم جبران آن زحمات را برایتان انجام بدهم و از شما حلالیت می طلبم .

ازفامیلها ونزدیکان و آشنایان و دوستان و همسایگان و همچنین رفقای خود حلالیت می طلبم و هر بدی ازبنده حقیر دیده بودید به بزرگی خودتان ببخشید.

درآخراگرجنازه ام به دستتان رسید مرا در بهشت زهرا جایی که شهدای ایثارگرواز جان گذشته هستند درکنارآنها به خاک بسپارید.

آخرین تقاضایم این است که مرا باهمان لباس رزم دفن کنید تادرقیامت باهمین لباس جنگ محشور شوم،پروردگار به شما صبرفراوان واجر بی پایان عنایت فرماید.

امام عزیز رااز دعا فراموش نکنید ./ خدایا،خدایا تاانقلاب مهدی خمینی رانگهدار.

ازعمرمابکاه و برعمررهبرافزای ./ رزمندگان اسلام نصرت عنایت فرما.

ومن الله التوفیق التکلان/ والسلام علیکم ورحمته الله وبرکاته

التماس دعا

 

 

منبع:

1. پرونده فرهنگی شهدا/ اداره هنری، اسناد و انتشارات/ شهرستان های استان تهران

2. نوید شاهد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد